TEKNOLOJİ

Karantinada İzlenebilecek Netflix Dizileri

Önce 65 yaş ve üstü kişilerle kronik rahatsızlığı olanlar için sokağa çıkma kısıtlamasına gidilmişti. Birkaç gün önce ise 20 yaş ve altındaki genç ve çocukların sokağa çıkmasının önüne geçildi. Bu süreçte birçok kişi ya işinden ayrı kaldı ya da işini evde yapma durumunda kaldı. Ayrıca öğrenciler de uzaktan eğitime başladı. Bu noktada özellikle Netflix kullanıcıları erişebildikleri film ve diziler arasında tercih yapma durumunda kalmış oldu. Eğer karantinada izlenebilecek netflix dizi tavsiyeleri arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Karantinada İzlenebilecek Netflix Dizileri

Karantinada izlenecek diziler içinde siz okuyucularımız için bir seçki yapmaya karar verdik. Listemize göz atmadan Netflix dizileri içinde bir tercih yapmamanızı öneriyoruz…

1. My Love from the Star

Havanın yağışlı olduğu günlerde eşiniz veya sevgilinizle tadını çıkartabileceğiniz romantik yapımlardan My Love from the Star, ilk sırada paylaşmak istediğimiz dizi. Bir sezonluk 2013 tarihli dizi bir uzaylının yeryüzündeki aşkını ekranlara taşıyor. Asya dizileri içinde ideal bir tercih olabilir. 21 bölümün her biri yaklaşık bir saat uzunlukta. Romantik, ama ziyadesiyle sürükleyici olan dizi neredeyse bir solukta bitirilebilir.

2. Crazy Ex-Girlfriend

Müzikal tadındaki dört sezonluk Crazy Ex-Girlfriend, biraz daha uzun süre dizi keyfi çıkarmak isteyenler için önerimiz. Emmy ödüllü Rachel Bloom’un başrolünde olduğu yapım eski sevgilisini tekrar elde etmek için hayatını baştan aşağı sarsacak bir karar alan Rebecca’nın macerasını ekranlara getiriyor.

3. Stranger Things

Bilim kurgu dizi meraklıları için önermek istediğimiz yapım ise Stranger Things. Dizi, Emmy dahil birçok ödüle ya aday gösterildi ya da o ödülleri toplamayı başardı. 25 bölümünü bir çırpıda bitireceğinize inanıyoruz. Paranormal ve doğaüstü olaylarla ilgili diziler içinde bu yapımın bir adım önde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

4. Gossip Girl

Netflix dizileri içinde aşina olduğunuz yapımları da bulabilirsiniz. Eğer daha önce izlemediyseniz ve dizi hakkında herhangi bir duyum da almadıysanız, Gossip Girl ideal bir seçenek olacaktır. Türkiye’de Dedikoducu Kız olarak CNBC-e kanalında altı sezonu yıllar önce yayınlanmış olan dizi, gençlik, drama ve romantik dizi meraklıları için doğru tercih olacaktır.

5. How I Met Your Mother

Gossip Girl gibi izlemediğiniz eski diziler arasında karar vermekte zorlanıyorsanız, önerebileceğimiz bir başka seçenek ise How I Met Your Mother. Eğlenceli ve her bölümünde ayrı bir keyif sunan dizi gösterime 2005 yılında girmiş ve tam dokuz sezon milyonlarca kişiye ulaşmayı başarmıştı.

6. Rise of Empires: Ottoman

Mini diziler ve tarihi belgeseller tadında bir yapım arıyorsanız 2020 yapımı Rise of Empires: Ottoman önerilebilir. Yapımda Charles Dance, Cem Yiğit Üzümoğlu ve Tuba Büyüküstün başrolde bulunuyor. II. Mehmet’in İstanbul’u fethine IMDb puanı 8 seviyesinde olan bu diziyle ortak olmaya ne dersiniz?..

7. Z Nation

Ben Efsaneyim, Resident Evil veya 28 Gün Sonra gibi yapımları beğenerek izlediyseniz Z Nation önermek istediğimiz bir zombi dizisi. Zombi dizileri içinde ilk akla gelen The Walking Dead olsa da, 2014 yapımı beş sezonluk Z Nation da en az onun kadar başarılı. Alışılageldik zombi tiplemelerini zenginleştirmeyi başaran yapım, yapılması zorunlu olan bir yolculuğa izleyiciyi ortak ediyor.

Umarız bu karantina günlerinde evde sıkılmanızı önleyecek netflix dizi önerilerimiz hoşunuza gitmiştir. Sağlıkla kalın, iyi seyirler…

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir