TEKNOLOJİ

AnTuTu, Şubat Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Açıkladı

AnTuTu, akıllı telefonların performansı ile ilgili raporlar sunan ve en iyileri belirleyen bir test platformudur. Şirket her ay olduğu gibi geçtiğimiz ay için de “Şubat Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonları” sıralamasını yayınladı. Performansa göre yapılan bu liste, 1 Şubat ve 28 Şubat arasında toplanan verilere dayanmaktadır.

Ocak ayı için en iyi modellerin listesine buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Şimdi gelelim Şubat ayının en iyilerine. Amiral gemisi modellerin olduğu listede bu ayın birincisi geçen aydan farklı. Bu ay listenin en tepesinde, Vivo’nun iQOO 7 modeli yer alıyor. iQOO 7, elde ettiği 727.730 puan ile zirveyi kaptı. Ardından ise ikinci sırada 708.990 puan ile Xiaomi Mi 11 modeli geliyor. Bu modelden sonra ise sırasıyla Galaxy S21 Ultra, Huawei Mate 40 Pro ve Galaxy S21+ modelleri gelmektedir.

Şubat Ayının En İyi Üst Sınıf Akıllı Telefonları:

Bu modellerin ardından altıncı sırada Samsung Galaxy S21 Ultra 5G isimli model geliyor. Yedinci sırada ASUS’un ROG Phone 3 modeli yer alıyor. Sekizinci sırada ise OPPO Find X2 Pro modeli bulunuyor. Bu modellerden sonraysa dokuzuncu sırada Galaxy S21 ve hemen ardından OnePlus 8 Pro modeli geliyor. Bununla birlikte listeye genel olarak baktığımız zaman önceki aylara göre işlemci çeşitliliğinin arttığını görmekteyiz.

Amiral gemisi modellerin performans listesi gibi orta sınıf modellerin listesinde de farklı yonga setleri görebiliyoruz. AnTuTu’nun Şubat ayı listesine göre orta sınıf modellerin lideri Honor 30 modeli olmuş durumda. Bu modelin ardından Huawei Nova 7, Redmi 10X 5G ve Realme 7 5G modelleri geliyor. Bu modeller sırasıyla ikinci, üçüncü ve dördüncü sıraya yerleştiler. Beşinci ve altıncı sırada ise yine sırasıyla olmak üzere Mi 10T Lite 5G ve Redmi K30 5G modelleri bulunuyor.

Şubat Ayının En İyi Orta Sınıf Akıllı Telefonları:

Listenin yedinci ve sekizinci sıralarında Huawei ve Realme markalarının akıllı telefon modelleri bulunuyor. Yedinci sırada Huawei Nova 7i yer alıyor. Sekizinci sırada ise Realme 7 modeli bulunmaktadır. Bu modellerin ardından dokuzuncu sırada Redmi Note 8 Pro modeli geliyor. Onuncu yani son sırada ise Helio G90T işlemcili Realme 6 modeli yer alıyor.

“AnTuTu, Şubat Ayının En İyi Üst ve Orta Sınıf Akıllı Telefonlarını Açıkladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir