GÜNCEL HABERLER TEKNOLOJİ

Apple, 4G Destekli ve LCD Ekranlı iPhone 12 Modeli Tanıtacak

Ortaya çıkan yeni bir rapor Apple tarafından 4G destekli iki adet iPhone 12 modelinin piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Görünüşe göre Apple bu adımıyla birlikte henüz daha hızlı bant genişliğine sahip olan 5G teknolojisine geçiş yapmamış ülkelerde daha uygun fiyatlı modeller piyasaya sürecek.

Yaklaşan iPhone 12 serisinin bütün üyelerinin 5G desteğine sahip olacağı birçok raporda ve analizde belirtilmişti. Şimdi ise analist Daniel Ives’e göre Apple, LTE yani 4G desteğine sahip iPhone 12 modeli piyasaya sürecek. Bu model için tahmin edilen başlangıç fiyatı ise $549 olarak belirtiliyor. Bir de yine LTE destekli ve $649 fiyat etiketine sahip iPhone 12 Max modelinin tanıtılacağı iddia ediliyor.

Birçok rapor serinin yeni üyelerinin 5G desteği ile geleceğini belirtse de yayınlanan bu yeni rapor Cupertinolu teknoloji devi Apple’ın 4G destekli iki iPhone 12 modeli üzerinde daha çalıştığını ortaya koyuyor. Analist Jun Zhang’a göre 4G desteğine sahip olan iPhone 12 modeli OLED ekran yerine bir LCD ekrana bile sahip olabilir. Bu sayede şirket daha uygun fiyatlı bir modeli OLED ekran ve 5G desteğinden ayırarak aynı donanım özellikleri ile satışa sunabilir.

4G Destekli iPhone 12 Modeli Daha Ucuz Olacak

Jun Zhang, bu konuya dair ilk kez Aralık 2019’da bir açıklama yapmıştı. Jun, Apple’ın 2020 yılında 6 adet iPhone 12 modelini piyasaya sürebileceğini belirtmişti. Serideki modellerin isimlendirilmesi iPhone 12, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max şeklinde olacak. Ancak geri kalan üç modelin nasıl bir isimlendirme ile karşımıza çıkacağı hala belirsizliğini koruyor.

Eğer Apple gerçekten iPhone 12 serisinde 6 adet model tanıtırsa müşterilere birçok farklı seçenek sunmuş olacak. Bu sayede müşteriler minimum $549 ödeyerek LiDAR sensörlü bir iPhone 12 modeli alabilecekler. İsterlerse ise $1000’dan daha yüksek bir meblağ ödeyerek 120Hz “ProMotion” yenileme hızına sahip bir ekran ile gelen daha üst seviye bir iPhone modelini tercih edebilirler.

“Apple, 4G Destekli ve LCD Ekranlı iPhone 12 Modeli Tanıtacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir