TEKNOLOJİ

Galaxy Z Fold 3, Ekran Altı Kamerasıyla Haziran 2021’de Tanıtılacak

Samsung, yeni nesil katlanabilir akıllı telefon modelini tüm hızıyla geliştirmeye devam ediyor. 2021 yılının Haziran ayında tanıtılması beklenen cihaz hakkındaki detaylar son zamanlarda daha fazla sızdırılmaya başladı. Yeni bir rapor, Galaxy Z Fold 3′ modelinin ekran altına gömülü kamera sensörüne sahip olacağını ve aynı zamanda S Pen desteği sunacağını ortaya koymaktadır.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un önümüzdeki sene Galaxy Note serisi tanıtmayabileceğini sizlere aktarmıştık. Şirket bu tarz bir adım atarak, Note modellerindeki kalem desteğini katlanabilir Galaxy Fold serisi modellerine aktarabilir. Yeni söylentilere göre Samsung, yaklaşan yeni nesil katlanabilir akıllı telefon modelinin üretime geçmeden önceki son örneklerini geliştirmeye çoktan başlamış durumda.

S Pen desteği alması beklenen Galaxy Z Fold serisi modelleri, bu destek sayesinde daha gelişmiş bir kullanım deneyimi sunacak. Büyük bir tablet taşımak yerine katlanabilir ve cebe rahat bir şekilde sığabilen bir cihaz, özellikle iş insanları için de gayet ilgi çekici bir kategoridir. Bu nedenle S Pen desteği, verimlilik açısından Galaxy Z Fold 3’ü daha karlı bir hale büründürecek.

Rapor aynı zamanda yaklaşan akıllı telefon modelinin kamera çentiğinden kurtulacağını da iddia ediyor. İddialara göre Galaxy Z Fold 3 modelinde ekran içine gömülü gizli özçekim kamerasına sahip olacağız. Bu sayede gerçekten bir tam ekran deneyimi sunulabilecek ve bu ekran, görüntü ve estetik açıdan da iyi bir görünüm sunacak. Ancak bunların söylenti olduğunu belirtmekte fayda var.

Özçekim kamerasını ekran altına gömebilmek için ekran panelinde de bazı yenilikler sunmak gerekiyor. Kamera sensörünün denk geldiği noktada ekran içerisinden ışığın geçmesine olanak tanıyacak birtakım boşluklar gerekiyor ki bu kamera ile bir görüntü yakalanabilsin. Bu detaylar ile ilgili yeni haberler geldikçe Teknobuk.com üzerinden sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

“Galaxy Z Fold 3, Ekran Altı Kamerasıyla Haziran 2021’de Tanıtılacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir