GÜNCEL HABERLER TEKNOLOJİ

Google Pixel 4a Akıllı Telefon Modeli 13 Temmuz Tarihinde Tanıtılabilir

Google, koronavirüs salgını nedeniyle bu ay gerçekleşmesi gereken Google I/O 2020 etkinliğini iptal etmek durumunda kaldı. Google Pixel 4a akıllı telefon modeli de planlar dahilinde bu etkinlikte kullanıcıların beğenisine sunulacaktı. Ancak iptal olayı nedeniyle ertelenmek zorunda kaldı.

Sonrasında ise bazı kişiler akıllı telefonun Haziran ayında tanıtılabileceğini iddia etti. Ancak bu konuda Google tarafından herhangi bir açıklama hala yapılmış değil. Apple cihazlarıyla ilgili yaptığı sızıntılar ile tanınan Jon Prosser, bu sefer de Pixel 4a’nın Temmuz ayından piyasaya sürüleceğini iddia etti.

Prosser, Google Pixel 4a modelinin tanıtım etkinliğinin 13 Temmuz tarihinde tanıtılacağını belirtti bir tweet attı. Cihazın tanıtılmaya ve satışa sunulmaya tamamen hazır olduğu belirtiliyor. Teknoloji devinin en erken Haziran ayına kadar bu ürünün tanıtımını ertelediği söyleniyor. Prosser, bu kararın şirket tarafından piyasa analizine dayanılarak alındığını tahmin ediyor.

Google Pixel 4a’nin 5G bağlantı teknolojilerini desteklemediği belirtildi. Bu söylentinin zaten cihazın 5G desteğine sahip olmayan Snapdragon 730 yonga seti ile geleceğini öğrendiğimizde de belirtmiştik. Şimdi de bu söylentinin gerçek olduğu doğrulanmış oldu.

Akıllı telefonun sadece siyah ve mavi renk seçenekleri ile piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. Yani cihazın bir beyaz renk seçeneği bulunmayacak. Birçok render görüntüsünde beyaz tasarım görsek de galiba nihai cihaz da bu seçenek olmayacak. Bunun yanında Google’ın Pixel 4a ile birlikte bir Pixel 4a XL modelini tanıtması neredeyse imkansız olarak görülüyor.

Google Pixel 4a Akıllı Telefon Modelinin Bilinen Özellikleri

Google Pixel 4a, kamera deliğine sahip bir ekran ile karşımıza çıkacak. Bu ekran 5.81 inç boyutunda ve OLED panele sahip olacak ayrıca FullHD+ çözünürlüğünde sunulacak. Akıllı telefonun 6GB RAM ile gelmesi bekleniyor. Depolama alanı konusunda ise 64GB ve 128GB olmak üzere iki seçenek ile satışa sunulması muhtemeldir.

Pixel 4a, Android 10 işletim sistemi ile birlikte gönderilecektir. Cihazda 18W hızlı şarj desteğine de sahip olan 3.080mAh kapasiteli batarya bulunacak. Fiyat konusunda somut bir bilgi olmasa da cihazın ABD pazarında $349’lık fiyat etiketine sahip olabileceği belirtilmektedir.

“Google Pixel 4a Akıllı Telefon Modeli 13 Temmuz Tarihinde Tanıtılabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir