Honor X40 serisi haftaya piyasaya çıkıyor. Serinin giriş seviyesi modelinin bazı özellikleri bugün belli oldu. İşte Honor X40 ekran detayları ve özellikleri!

Dün Honor, 15 Eylül’de Çin’de Honor X40 serisini piyasaya süreceğini onayladı. Bugün ise, yeni cihazlarının özelliklerini tanıtmaya başladı. Aynı zamanda güvenilir bir haber kaynağı da, telefonun tasarımını ortaya koyan görselleri paylaştı. Ayrıca bazı özellikleri de açıkladı.

Resmi teaser’a göre Honor X40, ortada delikli kavisli bir OLED ekran ile gelecek. Panel 10 bit renk derinliği sunacak. Ayrıca, markanın paylaştığı görüntüye göre, cihazın üst kısmında ikincil mikrofonun yanında bir IR blaster bulunabilir.

Öte yandan Digital Chat Station, tam boyutlu görüntüleri paylaşarak telefonun tasarımını ortaya çıkardı. Resimler, akıllı telefonu arka tarafında dev bir kamera halkası ve sağ taraftaki güç tuşlarının yanı sıra ses seviyesi tuşu ile birlikte gösteriyor.

Arka panelde kamera adasında iki kamera sensörü ve bir LED flaş bulunuyor. Ne yazık ki, henüz kamera özellikleri açıklanmadı.

Telefonun Çinli bir ekran üreticisi tarafından sağlanan 6.8 inçlik özel tasarımlı bir OLED paneline sahip olduğu iddia edildi. Ayrıca bu ekran paneli, 800 nit tepe parlaklık ve %100 DCI-P3 renk gamı ​​için destek sunacak.

Şimdiye kadar Honor X40 hakkında sahip olduğumuz tüm bilgiler bu kadar. Söylentilere göre cihaza Honor X40 Max eşlik edecek. Yeni cihazın dev bir LCD ekran, çift arka kamera ve 40W hızlı kablolu şarj desteği ile geleceği söyleniyor.