TEKNOLOJİ

iOS 14.2 Beta 2 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?

Apple, bugün iOS işletim sisteminin yeni geliştirici beta sürümünü yayınladı. iOS 14.2 Beta 2 olarak yayınlanan bu güncelleme, Apple’ın yeni iPhone modelleriyle piyasaya süreceği iOS 14.2 güncellemesinin ikinci geliştirici sürümüdür. Bu yazımızda iOS ve iPadOS 14.2’nin ikinci beta sürümü ile gelen yeniliklere yakından bakacağız.

iOS 14.2 sürümünün ikinci beta güncellemesinde birçok hata düzeltmesi bulunuyor. Bir önceki sürümdeki beta güncellemelerinde de olduğu gibi yeni sürümün ilk beta güncellemesinde daha çok hata düzeltmelerine ve işletim sistemi optimizasyonlarına kafa yorulmuş gibi duruyor. Ancak sadece bununla sınırlı kalmayıp, Dünya Emoji Günü kapsamında ön izlemesini yaptığı yeni Emoji 13 karakterlerini de cihazlara sunuyor.

Yeni emoji seçenekleri arasında ninja, kucaklaşan insanlar, kara kedi, bizon, sinek, kutup ayısı, yaban mersini, fondü, kabarcık çayı ve daha fazlası var. Ayrıca altta yer alan liste üzerinden farklı kategorilerde hangi yeni emojilerin sunulduğuna göz atabilirsiniz.

  • Yüzler – Gözyaşı ile Gülen Yüz, Gizlenmiş Yüz
  • İnsanlar – Ninja, Smokinli Kişi, Smokinli Kadın, Peçeli Kişi, Peçeli Adam, Bebeği Besleyen Kadın, Bebeği Besleyen Kişi, Bebeği Besleyen Adam, Mx. Baba, Kucaklayan İnsanlar
  • Vücut Bölümleri – Sıkışmış parmaklar, Anatomik Kalp, Akciğerler
  • Hayvanlar – Kara Kedi, Bizon, Mamut, Kunduz, Kutup Ayısı, Dodo, Fok, Böcek, Hamamböceği, Sinek, Solucan
  • Yiyecek – Yaban Mersini, Zeytin, Dolmalık Biber, Gözleme, Fondü, Kabarcık Çay, Tamale
  • Ev – Saksı Bitkisi, Çaydanlık, Piñata, Sihirli Değnek, Yerleştirme Bebekleri, Dikiş İğnesi, Ayna, Pencere, Piston, Fare Kapanı, Kova, Diş Fırçası
  • Çeşitli – Tüy, Kaya, Ahşap, Kulübe, Kamyonet, Paten, Düğüm, Madeni Para, Bumerang, Tornavida, Marangoz Testere, Kanca, Merdiven, Asansör, Mezar Taşı, Afiş, Transseksüel Sembol, Transseksüel Bayrak
  • Giyim – Thong Sandal, Askeri Kask
  • Müzik Aletleri – Akordeon, Uzun Davul

Emojipedia tarafından belirtildiği gibi, Apple Temmuz ayında bu emojilerin bir kısmını önizledi, ancak yeni karakterlerin çoğu yeni beta sürümünde resmi biçimlerinde görülüyor. Emoji 13 güncellemesinden sonra, 2021’de yeni emojilerin tanıtılmasını engelleyecek Emoji 14’te bir gecikme yaşanacak. Emoji 14 altı ay sonra piyasaya sürülecek, bu da muhtemelen 2022 tarihine kadar akıllı telefonlara eklenemeyeceği anlamına geliyor.

Apple, iOS 14 güncellemesini yayınladıktan oldukça kısa bir süre sonra iOS 14.2’nin geliştiriciler için beta sürecini başlattı. Şirket, iOS ile birlikte iPadOS 14.2 sürümünün ikinci test güncellemesini de sunuyor. Hata düzeltmelerine, ince ayarlara ve optimizasyonlara odaklanılmış olan bu güncelleme ufak bir yenilik de geliştiricilere gönderiliyor.

iOS 14.2 Beta 2 Güncellemesi Nasıl İndirilir?

iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızda iOS veya iPadOS beta güncellemesini kurmak oldukça kolay. Bu işlem için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyin. Ardından sayfanın altındaki “İndir ve Yükle” seçeneğine dokunun. İsterseniz güncellemeyi cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak şunu belirtmemiz gerekiyor. Yeni iOS 14.2 Beta 2 geliştirici sürümünü cihazınıza kurabilmek için bir geliştirici profili yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemi, Apple’ın Developer Center web sitesi üzerinden gerçekleştirebilir ve kablosuz ağ üzerinden indirebilirsiniz.

“iOS 14.2 Beta 2 Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir