TEKNOLOJİ

Microsoft Surface Duo Modeli, 2020’nin En İyi Buluşu Seçildi

Microsoft, “Lumia” markalı cihazlarda başarısız olduktan sonra şimdi yine akıllı telefon sektörüne dönüş yaptı. ABD merkezli teknoloji devi, Android tabanlı ve çift ekranlı yapıya sahip olan Microsoft Surface Duo modelini 2020 yılında piyasaya sürdü. Microsoft Surface Duo modeli, özellikle içerik oluşturucular ve öğrenciler için çoklu görev aracı olarak oldukça benzersiz bir cihaz olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sonuç olarak, Microsoft cihazı kısa süre önce popüler Time Magazine dergisi tarafından “2020’nin En İyi Buluşlarından” biri olarak taçlandırıldı. New York City merkezli popüler haftalık haber dergisi, geçtiğimiz günlerde Surface Duo hakkında bir gönderi paylaştı ve cihazı “mobil bilgi işlemin geleceğine bir bakış” olarak betimledi.

“Telefon mu yoksa defter mi?” Microsoft Surface Duo söz konusu olduğunda, cevap her ikisidir. Çift ekranlı Android akıllı telefon 1.399 $ gibi bir fiyat etiketi ile satın alınabiliyor. Çift ekranlı ve menteşeli yapısı sayesinde bu cihazı adeta bir dijital defter olarak kullanabiliyorsunuz. Öğeleri sürükleyebildiğiniz ve aynı anda birden fazla işlemi tek ekranda yapabildiğiniz bu cihaz, öğrenciler için gayet işlevsel bir üründür.

Surface Duo, şık cam tabanlı tasarımı ve özellikle cihazı arkaya katlayabilen devrim niteliğindeki menteşesi ile çok övgü aldı. Aynı zamanda her iki tarafta da ekranları olan bir cihaz haline geldi. Bununla birlikte Time Magazine yazarı Patrick Lucas Austin, bu tasarımın mevcut kusurlarına rağmen geleceğe yönelik çok fazla potansiyele sahip olduğunu düşünüyor.

“Surface Duo bir konsept cihaz gibi hissettiriyor ama aynı zamanda mobil bilgi işlemin geleceğine de bir göz atıyor: Henüz iPhone’unuzun veya onun güçlü kamerasının yerini alamayacak düzeyde ancak bir gün nasıl olabileceğini görmek güzel.” diye ekledi.

“Microsoft Surface Duo Modeli, 2020’nin En İyi Buluşu Seçildi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir