TEKNOLOJİ

MIUI 12’nin Google Uygulamalarına Sahip Beta Sürümü Yayınlandı

Xiaomi, geçtiğimiz günlerde sevilen özelleştirilmiş arayüzü MIUI’ın yeni sürümünü tanıttı. Yeni MIUI 12 sürümü beraberinde birçok özelliği de getirdi. Şirket, bu sürümü Çin’deki kullanıcılar için kapalı beta programı dahilinde yayınladı. Şimdi ise şirketin Avrupa ekibi küresel kullanıcıların da MIUI 12’yi kullanabilmesi için Google uygulamalarına sahip olan Xiaomi.EU beta sürümünü yayınladı.

Xiaomi, MIUI arayüzünün yeni sürümünü tanıttığı gün itibariyle Çin’deki kullanıcıların kapalı beta programı ile bu güncellemeyi indirmelerini sağladı. Sonrasında ise kararlı sürüme geçilmeden önce birkaç beta güncellemesi daha yayınlamaya devam ediyor. Çin ROM’u için yayınlanan bu güncellemeler Google uygulamalarını içermemektedir. Bu uygulamalara alternatif olarak küresel pazarda kullanılmayan Çince bloatware ile birlikte sunulmaktadır.

Çin ROM’undaki bu dezavantajı ortadan kaldırmak isteyen Xiaomi’nin AB ekibi, küresel kullanıcıların da MIUI 12 deneyimini erkenden test edebilmesi için işe koyuldu. Ekip, Çin bloatware uygulamalarını kaldırdı ve küresel kullanıcıların bu arayüzün keyfini çıkarabilmesi için Google uygulamalarını ekleyerek Xiaomi.EU sürümünü yayınladı.

Xiaomi.EU’nun son sürümü, şu anda Xiaomi tarafından sunulan bütün yenilikleri 28 model için kullanılabilir kılıyor. Güncellemeyi indiren kullanıcılar, Dark Mode 2.0, yeni animasyon değişiklikleri, geliştirilmiş gizlilik özellikleri gibi MIUI 12 ile birlikte gelen tüm yenilikleri deneyimleyebiliyor.

Aşağıdaki tabloda Google uygulamalarına sahip MIUI 12 beta sürümünü destekleyen cihazlar listelenmektedir. Eğer bu modellerden birine sahip iseniz xiaomi.eu topluluk forumu üzerinde paylaşılan bu güncelleme başlığını buradaki bağlantı üzerinden ziyaret edebilir ve güncellemeyi cihazınıza kurabilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir