TEKNOLOJİ

Nokia’nın 2021 Yılının İlk Yarısında Tanıtacağı Telefonlar Belli Oldu

Yakın tarihli bir rapor, Nokia‘nın 2021 yılının ilk yarısında birkaç yeni akıllı telefon piyasaya süreceğini gösteriyor. Tahminlere göre Nokia 1.4 modeli, Nokia’nın 2021 yılında piyasaya süreceği ilk akıllı telefon modeli olacak. Bunu Nokia 6.3 ve Nokia 6.4 modelleri izleyecek. Daha sonrasında ise her ikisi de 5G desteğine sahip olan Nokia 7.3 ve Nokia 7.4 modelleri tanıtılacak.

Nokia 1.4 modeli, resmi olarak Şubat 2021’de tanıtılabilir. Bahsettiğimiz bu model, son zamanlarda birkaç listede de ortaya çıkmış durumda. Selefi Nokia 1.3 modeline kıyasla daha güçlü bir kamera, daha büyük bir batarya ve daha fazla RAM/depolama alanı ile birlikte gelecek. Aynı zamanda fiziksel parmak izi sensörüne de sahip olacak.

Serideki bir sonraki akıllı telefon, Mart ve Mayıs ayları arasında Nokia 7.3 ve 7.4 5G ile birlikte piyasaya sürülecek olan Nokia 6.3 ve Nokia 6.4 5G modelleridir. Son sızıntılara göre Nokia 6.3 / 6.4 5G modelleri gücünü Qualcomm’un Snapdragon 480 işlemcisinden alacak. Nokia 7.3 5G modeli ise Snapdragon 690 yonga seti ile gelecek. Bununla birlikte Zeiss’in 48MP kamera sensörüne de sahip olacak.

7.3 / 7.4 5G ise çeşitli sızıntılara ve söylentilere konu oldu. Bu sızıntılar ve söylentiler; işlemci, kamera sistemi ve beşinci nesil cihazın genel kalite derecelendirmeleri de dahil olmak üzere birçok ayrıntıdaki özellikleri kapsıyor. Bununla birlikte bu iki modelin bu yıl Nokia’nın amiral gemisi modellerinden olabileceği söyleniyor.

Kısa süre önce Nokia’nın 2021’de 5G destekli dört akıllı telefonu tanıtmayı planladığı bildirildi. Yani, teknoloji analistleri ve şimdiye kadar gördüğümüz tüm raporlar, iki tane daha 5G akıllı telefon olan Nokia 5.5 ve Nokia 8.4 modellerinin 2021’in ikinci yarısında tanıtılabileceğini söylüyor.

“Nokia’nın 2021 Yılının İlk Yarısında Tanıtacağı Telefonlar Belli Oldu” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir