TEKNOLOJİ

POCO X3 NFC Modeli, Android 11 Güncellemesini Almaya Başladı

Xiaomi, POCO X3 NFC isimli akıllı telefon modelini Eylül 2020’de piyasaya sürdü. Bununla birlikte cihaz, kutusundan Android 10 tabanlı MIUI 12 ile birlikte çıkıyor. Şimdi ise Xiaomi, POCO X3 NFC modeli için Android 11 güncellemesini göndermeye başladı.

OTA yoluyla gönderilen güncelleme V12.0.6.0.RJGEUXM sürüm koduyla karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte güncelleme şimdilik Avrupa ülkelerindeki cihazlar için mevcuttur. Yani “EEA” olarak geçen bölgedeki cihazlara gönderilmektedir. Rusya (RU), Türkiye (TR) ve Global (MI) gibi diğer bölgeler için ise çok yakında bu güncelleme mevcut olacaktır.

Güncellemenin boyutu 2,5 GB ve en son Android 11 güncellemesini cihaza getiriyor. Hatırlarsanız POCO, cihazı üç yıla kadar güncellemeye devam edeceğine söz verdi. Ayrıca bu da cihazın Android 12 güncellemesini alacağından emin olmamız anlamına gelmektedir.

Bu da bir sonraki Android 12’yi alacağınızdan emin olduğunuz anlamına geliyor. Buna ek olarak Xiaomi, kısa süre önce MIUI 12.5 arayüz sürümünü Global olarak tanıttı. Bu güncellemeyi ilk olarak Mi 11 gibi amiral gemisi modellerin alması beklenmektedir. Ayrıca POCO X3 NFC modeli, bu yıl bitmeden MIUI 12.5 güncellemesini alabilir.

AB bölgesinde sunulan bu Android 11 güncellemesi, hâlâ kararlı beta aşamasındadır. Dolayısıyla herhangi bir sorun ile karşılaşılmazsa tam sürümü kısa süre içerisinde gönderilecektir. Bununla birlikte muhtemelen yakında tüm bölgelere gelecek olan güncellemenin gelip gelmediğini cihazınızdaki ayarlar uygulaması üzerinden kontrol edebilirsiniz.

“POCO X3 NFC Modeli, Android 11 Güncellemesini Almaya Başladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir