TEKNOLOJİ

Samsung Galaxy S21 Plus Modelinin Tasarımı Şekillenmeye Başladı

2020 yılının en güçlü Apple, Samsung, Xiaomi ve OnePlus akıllı telefonları tanıtıldı. Şimdi ise gözler 2021 yılına çevrildi. Henüz tanıtılmasına aylar olmasına rağmen Samsung’un amiral gemisi Galaxy S21 modelinin tasarımı ve bazı özellikleri şekillenmeye başladı. Samsung Galaxy S21 Plus modelinin tasarımını ortaya koyan bazı RAW CAD render görüntüleri paylaşıldı. Bu yazımızda ortaya çıkan render görüntüler ile ilgili detayları sizlere aktaracağız.

Söylenti ve sızıntı değirmeni dönmeye devam ediyor. Galaxy S21 ve Galaxy S21 Ultra’nın CAD renderları yakın zamanda sızdırıldı ve bugün MySmartPrice, RAW CAD görüntülerini paylaştı. Tasarım açısından baktığımız zaman Galaxy S21 Plus modeli, diğer S21 ve S21 Ultra modelleriyle benzer bir tasarım çizgisi benimsiyor. S21 serisindeki diğer modellerin kamera modülüne benzer şekilde S21+’ın kamera modülü de çerçeve ile kaynaşmış bir görünümde karşımıza çıkıyor.

Samsung Galaxy S21 Plus Modelinin Tasarımı Detaylanıyor

Bununla birlikte Galaxy S21+’daki çarpıcı bir değişiklik, ekranının önceki Galaxy S20+ telefonu gibi kavisli kenarlara sahip olmamasıdır. Yani, S21 ve S21+ modelleri düz ekranlara sahipken, S21 Ultra ise kavisli bir ekrana sahip olacak. Sızıntı, Galaxy S21+’ın 161,5 x 75,6 x 7,85mm boyutlarına ve 6,7 inç ekrana sahip olduğunu ortaya çıkardı. Buna karşılık, 6,7 inç ekrana sahip Galaxy S20+ modelinin boyutları ise 161,9 x 73,7 x 7,8mm şeklinde sunulmuştu.

Görsellere göre Samsung Galaxy S21+’ın üst tarafında bir SIM yuvası mevcut. Ayrıca yine üst kısımda bir mikrofon bulunur. Açma/kapatma tuşu, ses açma ve azaltma düğmeleri sağ kenarda bulunurken sol kısımda ise herhangi bir şey bulunmamaktadır. Telefonun alt bölümünde yine bir mikrofon, bir USB-C bağlantı noktası ve bir hoparlör yer almaktadır. Galaxy S21’in teknik özellikleri hakkında ise henüz pek bir şey bilinmiyor.

Pazara bağlı olarak Samsung, önceki amiral gemisi modellerinde olduğu gibi Snapdragon 875 veya Exynos 2100 yonga seti olarak iki seçenek ile karşımıza çıkacak. Bazı söylentilerde ve sızıntılarda cihazın 25W hızlı şarj desteğine sahip 4.600mAh kapasiteli batarya ile gelebileceği belirtiliyor. Bununla birlikte S21 serisinin S Pen desteğine sahip olacağı gibi bazı spekülasyonlar da mevcut. Yeni detaylar geldikçe Teknobuk.com üzerinden size aktarmaya devam edeceğiz.

“Samsung Galaxy S21 Plus Modelinin Tasarımı Şekillenmeye Başladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir