TEKNOLOJİ

Samsung Galaxy S21 ve S21 Ultra Modellerinin Tasarımı Sızdırıldı

Samsung‘un 2021 yılında tanıtacağı Galaxy S21 veya Galaxy S30 olarak isimlendirilecek modellerinin bu seneki modellere kıyasla daha erken tanıtılacağı belirtildi. Şimdi ise Samsung Galaxy S21 ve Galaxy S21 Ultra modellerinin render tasarımları sızdırıldı. Ortaya çıkan yeni render görüntüleri, cihazların farklı bir tasarım anlayışına sahip olacağını ortaya koyuyor.

Voice tarafından yayınlanan render görüntüleri, iki modelin de hem ön hem de arka tasarımına ışık tutuyor. Görüntülere baktığımız zaman her iki cihazın da ekran kavislerinden uzak bir hat çizdiğini görüyoruz. Eğer bu tasarım görüntüleri gerçek çıkarsa Samsung, kavisli ekran tasarımını Galaxy S serisi için terk etmiş olacak.

Samsung Galaxy S21 Modelinin Render Görüntüleri

Samsung, yeni modellerinde Sonsuz-O olarak isimlendirdiği ekranda kamera deliği tasarımını devam ettirecek. Ancak bu sefer bu deliğin daha küçük boyutlu olması bekleniyor. Sızıntılara göre yeni Galaxy S21 modeli, 6,21 boyutunda bir ekrana sahip olacak. Cihazın arka bölümünde ise üçlü kamera kurulumuna ev sahipliği yapan bir kamera modülü yer alacak.

Güney Koreli şirket bu sefer arkadaki kamera modülü tasarımı konusunda büyük bir yenilik yapacak. Ortaya çıkan render görüntülerine göre artık yeni Galaxy S21 modelinde köşeye yerleştirilen dikey bir kamera modülü yer alacak. Bu modül çerçeve ile bütünleşecek ve görünen o ki önceki modellere göre daha az çıkıntı yapacak.

Yaklaşan modelin arka yüzeyi cam olarak gelecek ve parlak bir yüzey sunacak. Bununla birlikte arka tasarımla alakalı olarak dikkat çeken bir diğer detay ise normalde kamera modülü içerisine entegre edilmiş olarak sunulan LED flaşın bu tasarımda kamera modülünden bağımsız olarak kenara yerleştirilmesidir. Telefonun alt kısmında bir USB-C bağlantı noktası, mikrofon ve hoparlör ızgarası bulunuyor. SIM yuvası ise akıllı telefonun üstünde kalıyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra Modelinin Render Görüntüleri

Galaxy S21 modelinin yanı sıra serinin en kaslı üyesi olacak olan Galaxy S21 Ultra’nın render tasarımı ortaya çıktı. Galaxy S21 Ultra, standart S21 modeline kıyasla hafif bir kavisli ekrana sahip olacak. Bu ekranda yine ortalanmış bir kamera deliği mevcut olacak. Cihazın ekran boyutunun ise 6,7 ile 6,9 inç arasında bir değerde olması bekleniyor. Arka bölümde ise yeniden tasarlanmış devasa boyutlu bir kamera modülü olacak.

Galaxy S21 Ultra modelinin arkasındaki bu büyük kamera modülü, cihazın arka bölümünde oldukça fazla alan kaplayacak. Bu alanın uzunluk bakımından cihazın üçte biri civarında olduğu söyleniyor. Kamera modülü kaplayan cam kısım, çerçevelerin üst ve sol kenarlarını boydan boya kaplayacak. Galaxy S21 modelinin tasarımında modülden bağımsız olan LED flaş burada modülün içinde gözüküyor. Bununla birlikte “Ultra” modelin arkasında toplam dört adet kamera sensörü bulunuyor.

Galaxy S21 Ultra’nın düğmeleri ve bağlantı noktası Galaxy S21 ile aynı yerde bulunuyor. Ancak söylentiler S Pen’i destekleyeceğini söylese de cihazda oluşturulmuş bir yuva bulunmuyor. Bununla birlikte, bu S Pen’i desteklemeyeceği anlamına gelmez. Akıllı telefon 165,1 x 75,6 x 8,9 milimetre (kamera çıkıntısı ile 10,8 milimetre) ölçülerindedir.

Bu görseller bir sızıntıdır. Bu nedenle sızdırılan görseller ile 2021 yılında Samsung tarafından tanıtılacak olan modeller arasında farklılıklar olabilir. Ancak daha önceki tecrübelerimizden gördüğümüz kadarıyla tam nokta atışı olmasa da bu sızıntılar büyük oranda cihazların muhtemel tasarımını sunuyor. OnLeaks’e göre Samsung, Galaxy S21 serisini Ocak 2021’de piyasaya sürecek.

“Samsung Galaxy S21 ve S21 Ultra Modellerinin Tasarımı Sızdırıldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir