TEKNOLOJİ

Snapdragon 875 İşlemcili Galaxy S21, Geekbench’te Ortaya Çıktı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung‘un yeni amiral gemisi Galaxy S21 serisini 2021 yılının Ocak ayında tanıtması bekleniyor. Bu serinin önceki modellerinde olduğu gibi şirket, yeni modellerini de bölgelere göre farklı işlemciler ile satışa sunacak. ABD’de Snapdragon 875 işlemci ile gelecek olan model, Avrupa’da ise Exynos 2100 yonga setinden güç alacak. Samsung’un yaklaşan Snapdragon 875 işlemcili Galaxy S21 modeli, şimdi de Geekbench’te ortaya çıkmış durumda.

Samsung’un yeni amiral gemileri ülkemize de Exynos işlemciler ile geliyor. Bu işlemciler genel olarak Qualcomm’un Snapdragon yonga setlerinden geride kalıyor. Bu performans eksikliğinden dolayı aslında birçok Samsung Galaxy S serisi kullanıcısı da şikayetçi durumda ve tüm modellerin Snapdragon işlemcili olarak satılmasını istiyor. Ancak Samsung satış politikasından vazgeçmeye niyetli değil.

Snapdragon 875 İşlemcili Galaxy S21 Modelinin Geekbench Skoru:

Birkaç hafta önce ortaya çıkan haberler, Ocak ayında tanıtılması beklenen Galaxy S21 serisindeki Exynos işlemcilerin Snapdragon 875’e göre daha performanslı olabileceğini iddia ediyordu. Ancak Snapdragon 875’li Galaxy S21 modelinin Geekbench skoru ortaya çıktı. Exynos işlemcili cihazın skoru da daha önceden belli olmuştu. Bu iki skoru karşılaştırdığımız zaman önceki söylentilere göre tam tersi bir durumun ortaya çıktığını görüyoruz.

Bu yılki söylentilerin aksine Qualcomm’un Snapdragon 875 işlemcisi, her sene olduğu gibi 2021 yılındaki Galaxy S21 modellerinde de Exynos 2100’e göre daha iyi bir performansa sahip olacak. Exynos işlemci, yine birçok kişinin tepkisini çekecek ve umutsuz vaka olacak. Aslında her iki işlemcinin mimarisi oldukça benzer. Ancak Snapdragon 875 işlemcisindeki Cortex-A78 çekirdekleri Exynos 2100’e göre daha hızlı.

Bu skorlar henüz cihazın geliştirme sürecinde ortaya çıkan skorlardır. Bu nedenle cihaz piyasaya sürüldüğü gibi skorlar farklılık gösterebilir. Yani Samsung’un Exynos 2100’ü daha iyi bir seviyeye çıkarma şansı hala var. Galaxy S21 serisindeki modelleri Exynos 2100 ile daha uyumlu yapabilir. Dolayısıyla daha iyi bir performans da görebiliriz. Ancak tüm bunlar için Ocak ayında olması beklenen Galaxy Unpacked etkinliğini beklememiz gerekecek.

“Snapdragon 875 İşlemcili Galaxy S21, Geekbench’te Ortaya Çıktı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir