TEKNOLOJİ

Vivo’nun Yeni Arayüzü OriginOS, 18 Kasım’da Tanıtılacak

Çinli akıllı telefon üreticisi Vivo, kısa süre önce FunTouch OS’un yerini alacak yeni bir özelleştirilmiş Android arayüzü üzerinde çalıştıklarını doğrulamıştı. Vivo, yeni arayüzün isminin OriginOS olarak lanse edileceğini açıkladı. Çinli teknoloji şirketi şimdi de OriginOS’u 18 Kasım tarihinde tanıtacağını duyurdu. Vivo, yeni arayüzünü Çin’in Shenzhen şehrinde düzenleyeceği özel bir etkinlik ile kullanıcıların beğenisine sunacak.

Yeni sistemin Antropomorfik bir tasarıma sahip olduğu ve kullanıcılara yeni bir deneyim sunmayı hedeflediği söyleniyor. Yaklaşan işletim sistemi için önceki tanıtımlarda, projenin Origin Studio altında geliştirilmekte olduğu ayrıca şirketin, kullanıcı arayüzünün tamamen yeniden düzenlenmesini de doğrulayan “Cesur Yeni Dünya” sloganı taşıdığı ortaya çıktı.

Daha önceki raporlar, şirketin kullanıcılar için iki farklı arayüz türü sunacağını ortaya çıkardı. Bu seçimlerde OriginOS ve stok Android arayüzü için tercih hakkı sunulacak. İlginç bir şekilde, kullanıcılar iki seçenek arasında seçim yapabilecek. Aynı zamanda istedikleri zaman bu iki arayüz arasında geçiş de yapabilecek. Bu, bir akıllı telefon üreticisi tarafından ilk defa gördüğümüz bir özellik olacak.

Bu yeni Android tabanlı mobil işletim sisteminin piyasaya sürülmesiyle birlikte, Vivo’nun 2020 Geliştirici Konferansı’nda yeni uygulamalar, oyunlar, iş ortaklıkları ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok başka ürünü duyurması bekleniyor. Şirket daha önce, yaklaşan özel kullanıcı arayüzünün Vivo’nun mevcut akıllı telefonları için de kullanılabileceğini belirtmişti. Hangi cihazların OriginOS ile uyumlu olacağından emin olmak için resmi lansmanı beklememiz gerekecek.

“Vivo’nun Yeni Arayüzü OriginOS, 18 Kasım’da Tanıtılacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir