OTO HABER

Volkswagen CEO’su: Apple’ın Yaklaşan Otomobilinden Korkmuyorum

Son zamanlarda Apple’ın “Project Titan” kod adlı sürücüsüz otomobili hakkında birçok söylenti ortaya çıktı. Bunlardan bazılarını sizlere aktardık. Yenileri geldikçe de aktarmaya devam edeceğiz. Bununla birlikte Apple, uzun bir süredir bu otonom sürüş özelliğine sahip otomobil üzerinde çalışmalarını devam ettiriyor. Şimdi de Volkswagen CEO’su, Apple’ın yaklaşan sürücüsüz otomobilinden korkmadığını söyledi.

Alman otomobil devinin CEO’su, Apple’ın yaklaşan otomobilinin bir tehdit olmadığına inanıyor. MacRumors tarafından yayınlanan bir habere göre şirketin üst düzey yöneticisi, “korkmadığını” belirtti. CEO Herbert Diess’e göre, Apple ve yaklaşmakta olan sürücüsüz otomobili 2 trilyon ABD Doları değerindeki otomobil endüstrisini bir gecede sollamayacak.

ABD’li teknoloji devi Apple, henüz bir otomobil üzerinde çalıştığını resmi olarak doğrulamadı. Ancak otomobil sektöründeki birçok kişi ortaya çıkan raporların ve söylentilerin “mantıklı” düzeyde olduğuna inanıyor. Apple, zaten pil teknolojisi, yazılım ve tasarım konusunda iyi bir uzmanlığa sahip. Bu nedenle otomobil sektöründe de en azından başarısız bir sonuç ortaya koymayacaktır.

Ayrıca Volkswagen CEO’suna göre Apple, bir otomobil geliştirmek için bu alanlardaki uzmanlığını etkin bir şekilde kullanabilir. Volkswagen, dünyanın ve Avrupa’nın en büyük otomobil üreticilerinden biridir. Bununla birlikte Almanya merkezli bir şirkettir. Sektörde de önemli bir yere sahiptir. Ancak yetkili, Apple’ın piyasadaki görünümünden endişe duymuyor. Ayrıca Apple’ın otomobilinin Volkswagen’in piyasadaki konumunu engellemeyeceğine inanmaktadır.

Son zamanlarda Apple’ın sürücüsüz otomobil üzerinde çalıştığına dair pek çok haber paylaşılıyor. Bununla birlikte Apple’ın mevcut tedarik zinciri otomobiller üzerinde konumlandırılmamıştır. Bu nedenle başlangıçta Hyundai ve yan kuruluşu olan Kia Motors gibi üreticiler ile iş birliği yapacağı söyleniyor. Ancak bu konuyla ilgili ortaya çıkan son raporlar, bunun olmayacağına işaret ediyor. Bununla birlikte ilerleyen haftalarda bu konuyla ilgili yeni detayların gelmesini bekliyoruz.

“Volkswagen CEO’su: Apple’ın Yaklaşan Otomobilinden Korkmuyorum” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir