GÜNCEL HABERLER TEKNOLOJİ

Xiaomi, Dünyanın İlk Mavi Işık Olmayan Başucu Lambasını Tanıttı

Mavi ışık, retinanın sonuna kadar nüfuz eder ve laboratuvar çalışmaları mavi ışığa çok fazla maruz kalmanın retinadaki ışığa duyarlı hücrelere zarar verebileceğini göstermiştir. Bundan dolayı akıllı telefon, televizyon ve bilgisayar ekranları gibi ışık yayan ürünlerde, üreticiler her zaman kullanıcıların maruz kaldığı mavi ışığı azaltmak için çözüm üretmeye odaklanırlar. Xiaomi de bu soruna odaklanılmış dünyanın ilk mavi ışık olmayan başucu lambasını tanıttı.

Şirket bu ürün ile mavi ışık azaltma konusundaki rekabette bambaşka bir boyuta ulaşmış oldu. Bu ürün Youpi kitle fonlama platformu altında piyasaya sürüldü ve dünyanın ilk mavi ışıktan yoksun başucu lambası olarak lanse edildi. Ürün kitle fonlama platformu üzerinde $28 fiyat etiketi ile sunulsa da cihazın asıl fiyatı $46 olarak belirlenmiştir.

Bu başucu lambası, LED ışık kaynağına sahiptir ve Nanchang Üniversitesi’nden bilim insanları tarafından geliştirilmiştir. Lamba, yüksek verimliliğe sahip sarı LED ve fosfor içermeyen kırmızı LED ile ışık sunmaktadır. Bu cihazda bulunan mavi ışık filtreleme yöntemi piyasadaki benzer ürünlere göre daha farklıdır.

Diğer benzer ürünler mavi ışığı olabildiğince azaltmaya çalışsa da tamamen ortadan kaldıramamaktadır. Ancak Xiaomi’nin yeni başucu lambası mavi ışığı tamamen ortadan kaldırmakta ve göz sağlığı için önemli bir deneyim sunmaktadır.

Bu cihaz tasarım açısından da güzel bir deneyim sunmaktadır. Ürün, Alman Red Dot ve iF tasarım ödülleri de dahil olmak üzere birçok kurumdan tasarım konusunda ödül kazanmıştır. Bunun yanında MIJIA uygulaması ile birlikte akıllı bir cihaza dönüşmekte ve sizi belirlediğiniz saatte arka planda çalan hafif bir müzikle uyandırmasını ayarlayabilmektesiniz. Ayrıca cihaz, XiaoAI sesli asistanını da desteklemektedir.

Lamba, MIJIA uygulaması ile eşleştirilebilen akıllı bir üründür. Bu, “uyandırma” işlevi de dahil olmak üzere çeşitli işlevler getirir. MIJIA uygulamasından günlük uyandırma zamanını ayarlayabilir ve hatta arka planda bir parça yumuşak müzik çalmayı seçebilirsiniz. Ayrıca XiaoAI sesli asistanı da destekler.

“Xiaomi, Dünyanın İlk Mavi Işık Olmayan Başucu Lambasını Tanıttı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir