TEKNOLOJİ

Xiaomi Redmi 7 Modeli, Global Olarak Android 10 Güncellemesi Alıyor

Xiaomi, Redmi 7 modelini 2019 yılının başında Android Pie tabanlı MIUI 10 arayüzü ile birlikte piyasaya sürdü. Xiaomi Redmi 7 modeli, daha sonrasında aynı yıl içerisinde MIUI 11 arayüzü için bir güncelleme aldı. Bu güncellemeden sonra şimdi de 2020 yılının sonuna gelmişken Çinli teknoloji devi Xiaomi, Redmi 7’nin küresel varyantı için çok beklenen Android 10 güncellemesini yayınlamaya başladı.

Çinli şirket, Redmi 7 modelinin Çin’deki varyantı için Android 10 güncellemesini Haziran ayında sunmaya başlamıştı. Ancak Xiaomi’nin bu büyük Android güncellemesini küresel varyant için sunması 6 ay kadar sürdü. Bu da aslında pek çok küresel Redmi 7 kullanıcısının canını sıkan bir durum oldu. Ancak artık Redmi 7 kullanıcıları da Android 10 sürümüne kavuştu.

Redmi 7’nin küresel varyantı için en son güncelleme, V11.0.1.0 QFLMIXM yapı numarasıyla birlikte gelmektedir. Bu güncelleme toplu halde sunulduğundan ve aynı anda çok fazla cihaza gönderildiğinden dolayı şu an itibariyle sadece belirli kullanıcılar için mevcuttur. Ancak ilerleyen günlerde tüm küresel Redmi 7 modellerine ulaşmasını bekliyoruz.

Xiaomi’nin yeni yazılım yapısı, karanlık mod için optimizasyonların yanı sıra yeni bildirim gölgesi ve kontrol merkezi hareketleri getiriyor. Ayrıca durum çubuğu için renk gradyan animasyonu, animasyonla ekranın aydınlatılması ve ana ekranın kararmasının yanı sıra ekranın kilidini açtıktan sonra yanıp sönmesi için düzeltme getiriyor.

Tüm bunların yanı sıra Xiaomi’nin önümüzdeki günlerde Android 10 güncellemesini Redmi 7’nin diğer bölgesel varyantlarına yaymaya başlamasını bekliyoruz. Maalesef, şirket MIUI 12 güncellemesini yakın zamanda iptal etti. Bundan dolayı Android 11 için uygun olmadığından bu akıllı telefon için son büyük güncelleme bu olabilir.

“Xiaomi Redmi 7 Modeli, Global Olarak Android 10 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir