GÜNCEL HABERLER TEKNOLOJİ

192 MP Kameralı İlk Akıllı Telefon Önümüzdeki Ay Tanıtılabilir

Samsung ve Apple gibi akıllı telefon endüstrisindeki lider şirketler, 12 MP kamera sensörleri konusunda uzun süre ısrar etmişlerdi. Bu dönemde megapiksel savaşları belli oranda dursa da özellikle Çinli üreticiler arasında bu süreç devam ediyor. İddialara göre önümüzdeki ay 192 MP kameralı ilk akıllı telefon kullanıcılara sunulacak.

Amiral gemisi cihazlarda birkaç yıl öncesine kadar hep 12 veya 16 MP kameralar görüyorduk. Bu durum megapiksel savaşlarını durdurmuştu. Ancak bazı üreticilerin 32 MP, 48 MP gibi kamera kurulumları ile donatılmış telefonları piyasaya sürmesiyle birlikte bu iş yeniden kızıştı.

Son olarak Samsung ve Xiaomi firmaları bu savaşta çıtayı tamamen farklı bir noktaya yükselttiler. Tam tamına 108 MP çözünürlüklü kamera kurulumları ile birlikte yeni modelleri piyasaya sürdüler. Ortaya atılan yeni bir iddiaya göre yükselen bu MP seviyesi Samsung veya Xiaomi tarafından önümüzdeki ay piyasaya sürülecek yeni bir model ile daha da yükselecek.

192 MP Kameralı İlk Akıllı Telefon Geliyor

“Digital Chat Station” tarafından Weibo üzerinden 192 MP kameralı ilk akıllı telefonun gelecek ay itibariyle satışa sunulacağı belirtildi. Bu kamera kurulumu ile gelecek olan cihazın Snapdragon 765 yonga seti ile sunulacağı iddia ediliyor. Bu detaydan anlıyoruz ki oldukça yüksek çözünürlükte bir kameya sahip olan bu telefon, bir amiral gemisi modeli olmayacak. Bundan dolayı da cihaz daha uygun bir fiyatlandırma ile kullanıcılara sunulabilecek.

Snapdragon 765 işlemcisi teknik olarak 192 MP kamera lenslerini destekliyor. Ancak şimdiye kadar böyle bir kamera örneği görmüş değiliz. Bu kadar yüksek çözünürlükte bir fotoğrafı bu işlemcinin kaç saniyede işleyeceği ve kaydedeceği konusunda ise kafalar karışık durumda.

Peki Bu Telefon Hangi Markadan Gelecek?

Bu iddia telefonun varlığını ortaya koysa da hangi şirket tarafından akıllı telefonun piyasaya sürüleceğine dair bir ipucu mevcut değil. Kısa süre önce LG’nin Snapdragon 760 serisi işlemcili ve 5G destekli bir akıllı telefon piyasaya süreceği açıklanmıştı. Ancak genel olarak Samsung ve Xiaomi’nin hakim olduğu bu megapiksel savaşına LG’nin de dahil olacağı pek ihtimal dahilinde durmuyor.

Bu haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir