OTO HABER

Apple, 2024’te Otonom Arabasını Piyasaya Sürebilir

Apple‘ın üzerinde çalıştığı otonom arabası “Project Titan” hakkında son zamanlarda birçok söylenti duymaya başladık. Bir süredir Apple’ın efsanevi otonom arabası Project Titan hakkında bir şeyler duyuyoruz. Gelişmiş farlar, otomatik bir sistem ve pencerelerde ekranlar gibi otomobille ilgili teknolojiye dair çok sayıda patent gördük. Şimdi, Reuters’ın yakın tarihli bir raporu, Apple’ın 2024’ten itibaren tüketiciler için bu yeni otonom arabasını üretmeye başlayacağını gösteriyor.

Birkaç isimsiz kaynağa göre, Apple 2014’ten beri Project Titan üzerinde çalışıyor. Bazı raporlar, şirketin projeyi terk ettiğini öne sürüyordu ancak durum öyle görünmüyor. Şirket 2024’ten itibaren tüketici odaklı bir araç yapmayı hedefliyor. Araba, çeşitli özelliklerle ve daha da önemlisi, batarya maliyetini “radikal bir şekilde” düşürebilecek ve aracın menzilini artırabilecek devrim niteliğinde bir batarya tasarımıyla gelecek. .

Apple, bu yeni ürünü ile birlikte tamamen farklı bir sektöre giriş yapacak. Sonuç olarak, otomobil yapmak için sorunsuz bir tedarik zinciri oluşturmak ve sürdürmek, Apple gibi bir şirket için bile büyük bir engel oluşturabilir. Ancak Project Titan’da çalışan bir kişi Reuters’a verdiği demeçte, “Gezegende bunu yapacak kaynaklara sahip bir şirket varsa, bu muhtemelen Apple’dır.” ifadelerini kullandı.

Şimdi, projenin merkezinde Apple’ın üzerinde çalıştığı araçlar için devrim niteliğindeki pil teknolojisi var. Rapora göre, Apple’ın otonom aracı alışılmadık bir “tek hücreli” tasarıma sahip bir bataryaya sahip olacak. Bu tasarımın, pilin tek tek hücrelerini biraz daha büyük hale getirdiği ve pil malzemeleri içeren modülleri çıkararak pilin içinde yer açtığı bildiriliyor.

Dahası Apple, başka bir kaynağa göre LFP veya lityum demir fosfat içeren pil için yeni kimya deneyleri yapıyor. Bu pil kimyası aşırı ısınmaya daha az meyillidir ve bu nedenle diğer lityum iyon pil türlerinden çok daha güvenlidir. Anonim kaynaklardan biri, “Bir sonraki seviye. iPhone’u ilk gördüğünüzde olduğu gibi.” dedi.

“Apple, 2024’te Otonom Arabasını Piyasaya Sürebilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir