TEKNOLOJİ

Apple, Düşük Satışlara Rağmen Bu Sene Yine “Mini” iPhone Tanıtacak

Apple, geçtiğimiz sene iPhone 12 serisi altında dört farklı model piyasaya sürdü. Bu modellerden biri de küçük ekranlı akıllı telefon sevenler için sunulan iPhone 12 Mini modeliydi. Bununla birlikte bu model, Apple’ın hedeflediği satış sayılarına ulaşamadı. Ayrıca satış konusunda ABD’li şirketi mutlu etmiş gibi gözükmüyor. Ancak son raporlara göre Apple, bu modeldeki düşük satışlara rağmen bu sene yine “Mini” isimli iPhone modeli tanıtacak.

Jon Prosser, Apple’ın iPhone 13 serisi hakkında bazı detaylar paylaştı. Prosser’a göre iPhone 13 serisinin bir parçası olarak iPhone 13 Mini modeli mevcut olacak. Jon Prosser, ayrıca Apple’ın da bu konuda kararlı olduğunu belirtiyor. Bununla birlikte bu modelin farklı bir isme sahip olabileceğini söyleyelim. Bazı söylentilere göre bu model, iPhone 12S ismiyle de karşımıza çıkabilir.

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre iPhone 12 Mini modelinin üretimi durduruldu. Bu karar, büyük olasılıkla satışların tahminleri karşılayamaması nedeniyle alınmıştır. Buna rağmen şirket muhtemelen iPhone 12 Mini’yi satmaya devam edecek. Ayrıca daha küçük form faktörüne bağlılığı göz önüne alındığında, bir halef model de olacak.

iPhone SE Plus İsimli Bir Model Tanıtılabilir

Apple’ın yine küçük ekranlı ve uygun fiyatlı olan iPhone SE isimli bir modeli de var. Bu modelin iPhone Mini ile aynı fiyat segmentinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu nedenle şirketin bu fiyat segmentinde yeni bir iPhone SE halefi tanıtması pek ihtimaller dahilinde gözükmüyor. Ancak bunun yerine daha büyük ekranlı ve yine uygun fiyatlı bir model görebiliriz. Bu modelin ismi de daha önceki raporlara göre iPhone SE Plus olarak belirlenebilir.

Satış raporlarına göre iPhone 12 Mini modeli, iPhone 12 serinin toplam satış sayılarının sadece yüzde 5’ini oluşturuyor. Bu kadar düşük satış sayılarına rağmen Apple, “Mini” modeline bağlı kalıyor gibi gözükmektedir. Bununla birlikte bu haberde bahsettiklerimiz raporlara ve birtakım söylentilere dayanmaktadır. Yani Apple tarafından resmi bir açıklama gelene kadar henüz her şey belirsiz durumdadır.

“Apple, Düşük Satışlara Rağmen Bu Sene Yine “Mini” iPhone Tanıtacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir