OTO HABER

Formula 1 Sakhir GP 2020 Yarışı Saat Kaçta, Nasıl Canlı İzlenir?

Formula 1 heyecanı bu hafta sonu da Sakhir GP 2020 yarışı ile devam ediyor. F1 yarışlarını yakından takip eden kişiler de bu yarış için şüphesiz heyecanlanıyordur. Bahreyn’in Sakhir kentindeki Bahrain International Circuit pistinde düzenlenecek olan “bu yarış; saat kaçta, hangi kanalda, nasıl canlı izlenir?” sorusunun yanıtını bu yazımızda sizlere veriyor olacağız.

29 Kasım’da Bahreyn’deki Bahrain International Circuit pistinde düzenlenen Bahreyn GP yarışını Mercedes pilotu Lewis Hamilton kazanmıştı. Oldukça büyük bir kazaya sahne olan bu yarışın ardından, Hamilton’ın pozitif çıkan COVID-19 testi nedeniyle Russell’ın yerine geçtiği Sakhir GP’de nefesleri kesen bir yarış görebilecek miyiz? Bu sorunun cevabını TSİ 20.10’da başlayacak olan Sakhir GP 2020 yarışında göreceğiz. Peki 6 Aralık 2020 Pazar günü düzenlenecek F1 yarışını hangi kanal üzerinden nasıl izleyebilirsiniz? İşte bu sorunun cevabı da aşağıda yer alıyor.

Formula 1 Sakhir GP 2020 Yarışı Hangi Kanalda ve Nasıl İzlenir?

Türkiye’de Formula 1 yarışları S Sport kanalı tarafından yayınlanıyor. Yayın haklarını elinde bulunduran spor kanalı, her yarışta ünlü spiker Serhan Acar ile karşımıza çıkıyor. Serhan Acar’ın heyecanlı anlatımı ile birlikte birçok platform aracılığıyla S Sport kanalı üzerinden bütün Formula 1 yarışlarını izleyebiliyorsunuz.

Bugün düzenlenecek olan Sakhir GP yarışı da yine S Sport üzerinden izlenebiliyor. Bu kanal ücretli platformlarda yer alıyor. D-Smart, Turkcell TV+, Tivibu, Kablo TV ve Vodafone TV platformları üzerinden S Sport kanalını izleyebiliyorsunuz. Bazı platformlarda S Sport kanalı için spor paketi almanız gerekebiliyor. İlgili platformlarda S Sport kanalının sırası da aşağıdaki gibi:

  • D-Smart – 78. Kanal
  • Turkcell TV+ – 77. Kanal
  • Tivibu – 73. Kanal
  • Kablo TV – 240. Kanal
  • Vodafone TV – 11. Kanal

***Bu yarış S Sport’un televizyon kanalı üzerinden yayınlanmayacak. Yayın akışında yer alan bir başka spor organizasyonu nedeniyle S Sport, Sakhir GP yarışı internet üzerinden de ücretli paket ile izlenebilen S Sport+ hizmeti üzerinden yayınlanıyor. S Sport+ hizmeti ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda D-Smart 82. kanaldan, Vodafone TV 15. kanaldan veya Tivibu Spor 4 kanalı üzerinden yarışı canlı olarak izleyebilirsiniz.

Bununla birlikte Formula 1’in kendi yayın hizmeti de bulunuyor. Formula 1 yönetimi, F1 TV Pro isimli yayın hizmeti ile birlikte F1 yarışlarını ve yarış değerlendirmelerini canlı olarak sunuyor. Türkçe anlatım seçeneği bulunmayan F1 TV Pro hizmetine Formula 1’in internet sitesi üzerinden veya özel olarak geliştirilmiş F1 TV mobil uygulamasından erişebiliyorsunuz. F1 TV Pro’nun aylık €7,99 olan üyelik ücreti, yıllık planda ise €64,99 olarak karşımıza çıkıyor.

Formula 1’in yayın hizmetine benzer şekilde, S Sport’un da kendi online yayın platformu mevcut. S Sport Plus olarak isimlendirilen bu platforma aylık veya yıllık planlardan birini tercih ederek abone olabiliyorsunuz. Bu abonelik ile birlikte dilediğiniz yerde başta Formula 1 olmak üzere çeşitli spor müsabakalarını takip edebiliyorsunuz. Aylık planda 17,99 TL olan S Sport Plus hizmeti, yıllık olarak aldığınızda ise 159,99 TL olarak sunuluyor.

“Formula 1 Sakhir GP 2020 Yarışı Saat Kaçta, Nasıl Canlı İzlenir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir