Apple, 2024’te piyasaya sürülebilecek OLED iPad Pro prototipleri üzerinde çalışıyor. İşte yeni iPad tablet modelleriyle ilgili detaylar…

Apple’ın uzun süredir iPad tablet serisini OLED panellere geçireceği söyleniyor. Ve şimdi yeni bir haber, şirketin LCD paneller üzerinde OLED özellikli iPad Pro prototipleri üzerinde çalıştığını ortaya koydu.

Apple, 2024 model iPad tabletleri için yeni OLED ekranları LG ve Samsung markalarından temin ediyor. Panel siparişleri 2024’te piyasaya sürülmesi beklenen 11 inç ve 12.9 inç iPad Pro modelleri için verilecek.

Kısacası ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın, Samsung ve LG’nin yeni küçük ve orta ölçekli OLED panel üretim tesislerine yatırım yapması bekleniyor. Bu yeni nesil tabletlerin daha hafif bir tasarım ve gelişmiş görüntü kalitesi sunması bekleniyor. Özellikle Apple, OLED panellerin kullanımı sayesinde ilk kez iPad üretiminde kuru aşındırma işlemini kullanacak.

Basitçe söylemek gerekirse, bu teknoloji temel olarak kimyasal teknolojiyi kullanarak bir cihazdan istenmeyen parçaları çıkarmak için kullanılır. Yani ekranda kullanıldığında paneli daha ince ve daha hafif hale getirir. Şirket, LCD panellerden daha hafif ve daha ince olan OLED panellere sahip oldukları için son iPhone’larda bu işlemi kullanmadı. Ek olarak, bu teknolojinin kullanımı aynı zamanda üretim fiyatına da katkıda bulunur ve bu da ürünün fiyat etiketini yükseltir.

2024 model Apple iPad Pro’ların oldukça yüksek bir rakamla fiyatlandırılması bekleniyor.