GÜNCEL HABERLER TEKNOLOJİ

ASUS ROG Phone 3 Modeli, Temmuz Ayında Tanıtılacak

ASUS ROG Phone 3 modeli kısa süre önce tüm teknik özellikleri ve görüntüleri ile birlikte TENAA‘da ortaya çıkmıştı. Bu özellikler ile birlikte Tayvanlı teknoloji devinin yeni akıllı telefon modelini Temmuz ayından tanıtabileceği iddia edildi. Şimdi ise şirket resmi Weibo sayfası üzerinden ROG Phone 3 modelinin Temmuz ayından resmi olarak tanıtılacağını doğruladı.

Bir önceki ROG Phone 2 modeli, geçtiğimiz sene 22 Temmuz tarihinde tanıtılmıştı. Şirket, ROG Phone 3 modelinin Temmuz ayında tanıtılacağını onaylasa da henüz kesin bir tarih paylaşmış değil. Gelecek ay tüm özellikleriyle karşımıza çıkacak olan model, Lenovo’nun Legion oyun telefonu ile rekabet edecek.

ROG Phone 3 modeli de selefi ROG Phone 2 gibi Tencent tarafından desteklenen optimizasyonlar ile birlikte gelecek. Ayrıca Çinli firma Tencent, oyun içeriği için cihazın donanım performansını daha verimli kullanabilmesi konusundaki geliştirmelere odaklanacak.

ASUS ROG Phone 3 Modeli Özellikleri

ASUS ROG Phone 3, 6.59 inç boyutunda ve 1080 x 2340 piksel çözünürlüğünde Full HD+ AMOLED ekrana sahip olacaktır. Bu ekranın 144Hz yenileme hızına sahip olması beklenmektedir ayrıca ekrana gömülü bir parmak izi sensörü bizi karşılıyor olacak. Android 10 işletim sistemi ile kutudan çıkacak olan cihazda ROG UI arayüzünün en son sürümü ön yüklü olarak bulunacaktır.

Bazı söylentiler bu cihazın Snapdragon 865+ yonga seti ile gelen ilk telefon olabileceğini belirtiyor. Akıllı telefon 8GB, 12GB ve 16GB gibi RAM seçeneklerine ve 128GB , 256GB ve 512GB gibi depolama alanı varyantlarına sahip olabilir. 6.000mAh kapasiteli bataryaya sahip olan cihazın 30W hızlı şarj desteğine sahip olması muhtemel. 13MP ön kameraya sahip olması beklenen cihazın arka bölümünde ise 64MP ana sensörlü üçlü kamera kurulumunun mevcut olacağı belirtiliyor.

“ASUS ROG Phone 3 Modeli, Temmuz Ayında Tanıtılacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir