OTO HABER

Formula 1 Türkiye GP 2020 Sıralama Turları Saat Kaçta, Nasıl Canlı İzlenir?

Formula 1 heyecanı bu hafta sonu da Türkiye GP 2020 yarışı ile devam ediyor. Pazar günkü yarış öncesi bugün (Cumartesi) sıralama turları düzenleniyor. F1 yarışlarını yakından takip eden kişiler de bu sıralama turları ve yarış için şüphesiz heyecanlanıyordur. Türkiye’nin İstanbul kentindeki Intercity İstanbul Park yarış pistinde düzenlenecek olan “bu sıralama turları; saat kaçta, hangi kanalda, nasıl canlı izlenir?” sorusunun yanıtını bu yazımızda sizlere veriyor olacağız.

31 Ekim Cumartesi günü, İtalya’daki Imola pistindeki Emilia-Romagna GP sıralama turlarında Mercedes pilotu Valtteri Bottas, herkesi geride bırakıp en iyi dereceyi yaparak gridde ilk sıraya yerleşmişti. Bottas acaba zorlu İstanbul Park pistinde de iyi bir sıralama turu derecesi çıkararak üstünlüğünü sergileyebilecek mi? Bu sorunun cevabını TSİ 15.00’da başlayacak olan Türkiye GP 2020 sıralama turlarında göreceğiz. Peki 14 Kasım 2020 Cumartesi günü düzenlenecek F1 sıralama turlarını hangi kanal üzerinden nasıl izleyebilirsiniz? İşte bu sorunun cevabı da aşağıda yer alıyor.

Formula 1 Türkiye GP 2020 Sıralama Turları Hangi Kanalda ve Nasıl İzlenir?

Türkiye’de Formula 1 yarışları ve sıralama turları S Sport kanalı tarafından yayınlanıyor. Yayın haklarını elinde bulunduran spor kanalı, her yarışta ünlü spiker Serhan Acar ile karşımıza çıkıyor. Serhan Acar’ın heyecanlı anlatımı ile birlikte birçok platform aracılığıyla S Sport kanalı üzerinden bütün Formula 1 yarışlarını, sıralama turlarını ve antrenman turlarını izleyebiliyorsunuz.

13-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye GP yarışı da yine S Sport üzerinden izlenebiliyor. Bu kanal ücretli platformlarda yer alıyor ancak S Sport kanalı, Formula 1’in uzun yıllar sonra yeniden Türkiye’ye gelmesiyle birlikte bu haftaki bütün Türkiye GP yayınlarını şifresiz olarak yayınlama kararı aldı. D-Smart, Turkcell TV+, Tivibu, Kablo TV ve Vodafone TV aboneliğiniz varsa S Sport kanalını zaten sorunsuz izleyebiliyorsunuz. İlgili platformlarda S Sport kanalının sırası da aşağıdaki gibi:

  • D-Smart – 78. Kanal
  • Turkcell TV+ – 77. Kanal
  • Tivibu – 73. Kanal
  • Kablo TV – 240. Kanal
  • Vodafone TV – 11. Kanal

Bununla birlikte S Sport tarafından şifresiz olarak yayınlanacak antrenman turları, sıralama turları ve yarışı izlemek için uydu alıcınıza aşağıdaki değerleri girerek S Sport kanalını ekleyebilirsiniz. Bu haftaki Formula 1 seanslarının tamamı, bu frekans üzerinde yer alan S Sport kanalında şifresiz ve ücretsiz bir şekilde yayınlanacak. S Sport’u eklemeniz için girmeniz gereken uydu değerleri şu şekilde:

Turksat 4A
TP11 – Frekans 12188 MHz Polarizasyon: Vertical (Dikey)
DVB-S2 8PSK – Symbole Rate: 27500 ksym/s FEC: 5/6

Bununla birlikte Formula 1’in kendi yayın hizmeti de bulunuyor. Formula 1 yönetimi, F1 TV Pro isimli yayın hizmeti ile birlikte F1 yarışlarını ve yarış değerlendirmelerini canlı olarak sunuyor. Türkçe anlatım seçeneği bulunmayan F1 TV Pro hizmetine Formula 1’in internet sitesi üzerinden veya özel olarak geliştirilmiş F1 TV mobil uygulamasından erişebiliyorsunuz. F1 TV Pro’nun aylık €7,99 olan üyelik ücreti, yıllık planda ise €64,99 olarak karşımıza çıkıyor.

“Formula 1 Türkiye GP 2020 Sıralama Turları Saat Kaçta, Nasıl Canlı İzlenir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir