GÜNCEL HABERLER TEKNOLOJİ

HTC Desire 20 Pro Modelinin Tanıtım Tarihi Resmen Açıklandı

Akıllı telefon piyasasında birçok marka hem giriş hem orta hem de amiral gemisi modeller seviyesinde oldukça rekabetçi ürünler piyasaya sürmektedir. Rekabet böylesine kızışmışken eskilerin HTC’si uzun süredir ortalıkta gözükmüyor. Birkaç yıldır akıllı telefon piyasasında varlık gösteremeyen firma, HTC Desire 20 Pro modelinin tanıtım tarihini resmen açıkladı.

HTC, internet sitesi üzerinde paylaştığı tanıtım etkinliği afişinde ayrıntıları çok belli olmayan bir akıllı telefon yerleştirilmiş durumda. Hangi modelin tanıtılacağı açıklanmasa da bu cihazın son zamanlarda bir çok söylentiye maruz kalan HTC Desire 20 Pro modelinden bir başkası olmayacağı gayet açık.

16/06/2020 olarak belirlenmiş olan tanıtım etkinliğinde, HTC eğer bir ters köşe yapmaz ise merakla beklenen HTC Desire 20 Pro’yu tüm ayrıntıları ile göreceğiz. Tanıtım posterinde pek belli olmasa da cihazın kamera deliğine sahip bir ekrana ve arka bölümde dikey bir kamera kurulumuna sahip olduğu görülüyor.

HTC’nin akıllı telefon modelinde “pro” takısı yer alsa da ne yazık ki bu bir amiral gemisi model olmayacak. Daha önceki sızıntılara bakarsak şirketin yeni akıllı telefon modeli muhtemelen Snapdragon 675’ten güç alacak. Bunun yanı sıra cihazın 2019 yılında tanıtılan orta seviye modellere benzer bir performansa sahip olacağı belirtiliyor.

HTC’nin mevcut CEO’su, şirketin mobil teknolojiler alanında bir yenilik sunmadığını itiraf etmiş durumda. Ancak bu sektörde kalmaya ve denemeye devam edeceklerini belirtiyor. 16 Haziran tarihinde düzenlenecek olan etkinlik, bu çabaların ilk kanıtı olacaktır.

“HTC Desire 20 Pro Modelinin Tanıtım Tarihi Resmen Açıklandı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir