GÜNCEL HABERLER TEKNOLOJİ

Huawei MatePad T8 Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Huawei, geçtiğimiz gün MatePad T8 isimli yeni bir tablet modelini sessiz sedasız tanıttı. Akıllı tablet modeli, filmlerin keyfini çıkarmak ve e-kitap okumak için geniş bir ekrana sahiptir. Aynı zamanda fiyatı da özelliklerine göre makuldür. Cihaz Huawei’nin özelleştirilmiş EMUI arayüzünün en son sürümü ile gelmektedir.

Huawei MatePad T8 Teknik Özellikleri

Huawei’nin uygun fiyatlı yeni tableti, 310 gram ağırlığa sahiptir. 8.5mm kalınlıkta olan tablet, 8 inç boyutunda LCD ekran ile sunulmaktadır. Cihazın ekranı yaklaşık olarak %80 ekran/kasa oranına sahiptir ve 800 x 1200 piksel çözünürlük ile gelmektedir. Ayrıca bu ekran 189ppi piksel yoğunluğu da sunmaktadır.

Huawei MatePad T8 modeli, sekiz çekirdekli yonga seti ile birlikte gelmektedir. Bu yonga setinde ek olarak cihazda 2GB RAM bulunmaktadır. Bunun yanında 16GB ve 32GB olmak üzere iki depolama seçeneği sunulmaktadır. Dilerseniz bu dahili depolama alanını cihazda bulunan microSD kart yuvası sayesinde genişletebilirsiniz.

Tablet, Huawei’nin EMUI 10.1 özelleştirilmiş arayüzü ile birlikte sunulmaktadır. Bu arayüz Android 10 tabanlıdır ancak ne yazık ki Google uygulamaları ve hizmetlerini içermemektedir. Buna alternatif olarak ise Huawei’nin kendi servisleri ve AppGallery uygulama mağazası yer almaktadır. MatePad T8’de ebeveyn kontrolü modu ve göz konforu modu da bulunmaktadır.

Kamera konusunda ise tabletin ön bölümünde 2MP’lik bir özçekim kamerası yer almaktadır. Arka bölümde ise 5MP’lik bir kamera bulunmaktadır ancak burada bir LED flaş bulunmuyor.

MatePad T8’de 5.100mAh kapasiteli bir batarya yer alıyor. Buna ek olarak cihaz Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 gibi teknolojileri desteklemektedir. Ayrıca microUSB 2.0, USB OTG ve 3.5mm kulaklık girişi desteği de tablette bulunmaktadır.

Huawei MatePad T8 Fiyatı

MatePad T8’in fiyatı yaklaşık olarak $112 dolar olarak belirlenmiş durumda. Cihaz sadece derin deniz mavisi rengi ile satılmaktadır. Tabletin satışları ise bu ay Romanya’da başlayacak. Ülkemize gelip gelmeyeceği ise belirsiz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir