OTO HABER

Hyundai ve Kia, 210 Milyon Dolar Para Cezası Aldı

ABD’nin Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), bu hafta Hyundai ve Kia’dan Theta II motorları ile donatılmış araçların geri çağrılmasına ilişkin onay kararlarını açıkladı. Otomobil üreticileri, 210 milyon dolar tutarında birleşik para cezasına çarptırıldı. NHTSA, Hyundai ve Kia firmalarının Theta II motorlarını kullanan 1,6 milyondan fazla aracı zamansız olarak geri çağırdığını tespit etti.

NHTSA ayrıca otomobil üreticilerinin geri çağırmalar sırasında kendisine bazı yanlış bilgiler bildirdiğini açıkladı. Onay kararları, Kia ve Hyundai’nin güvenlik uygulamalarını geliştirecek parasal ve parasal olmayan önlemler oluşturur. Kia, Baş Güvenlik Görevlisi tarafından yönetilen yeni bir ABD güvenlik ofisi kuracak. Hyundai firması ise güvenlik araştırmaları için bir ABD test tesisi kuracak.

Hyundai ve Kia, ABD’de Büyük Bir Para Cezası Ödeyecek!

Her iki şirket de güvenlik endişelerini daha iyi tespit etmek için gelişmiş bir veri analitiği programı geliştirme ve uygulama sözü verdi. Anlaşmalar, her şirketin de doğrudan NHTSA’ya rapor verecek bağımsız, üçüncü taraf bir denetçiye sahip olduğunu da görecektir. Bu denetçiler, Güvenlik Yasası uygulamalarının kapsamlı incelemelerini ve izin emrine uygunluğu gerçekleştireceklerdir.

NHTSA, aynı zamanda her iki şirketi de NHTSA ile tutarlı ve şeffaf bir şekilde iletişim kurarken, ABD’deki potansiyel güvenlik sorunlarını belirleme ve araştırma becerilerini geliştirmek için önemli organizasyonel iyileştirmeler yapmaya adamıştır. Hyundai, 54 milyon dolarlık peşin ödeme ile 140 milyon dolarlık toplam hukuki cezaya tabi. Belirtilen güvenlik performansı önlemleri için 40 milyon dolar daha harcamak ve belirtilen koşullar yerine getirilmezse ödenecek 46 milyon dolarlık ek ertelenmiş ceza ödemek zorundadır.

Kia, 27 milyon dolarlık peşin ödeme ile 70 milyon dolarlık toplam hukuki cezaya tabidir. Belirli koşullar yerine getirilmezse 27 milyon dolarlık ertelenmiş ceza ödenecek. Ardından ise belirli güvenlik performansı önlemleri için 16 milyon dolar daha harcamak zorunda kalacak. Onay kararları, Theta II motorları ile donatılmış Hyundai ve Kia araçlarındaki kazalarla ilgili olmayan yangın iddialarına ilişkin NHTSA tarafından devam eden diğer soruşturmaları etkilemez.

“Hyundai ve Kia, 210 Milyon Dolar Para Cezası Aldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir