OTO HABER

Mustang Mach-E, Beklenenden Daha Yavaş Şarj Oluyor

Elektrikli otomobillerin ana akım alıcılar tarafından yoğun bir şekilde benimsenmemesinin birçok nedeni vardır. Bu sorunlardan biri de sürüş menzili. Birçok insan, elektrikli araçlarının menzilinin kısa olduğu için mahsur kalmaktan veya gitmek istedikleri yere gidememekten korkar. En büyük zorluklardan bir diğeri de şarj hızıdır. Bu sıkıntıyı Mustang Mach-E modeli de ilk testler sırasında yaşamaktadır.

Normal bir araç deposunu dakikalar içinde doldurabilirken, elektrikli bir aracı tamamen şarj etmek saatler alabilir. 2020’de duyurulan en heyecan verici elektrikli araçlardan biri Ford Mustang Mach-E oldu. Bu aracın duyurusunun bir kısmı, araç alıcılarının ChargePoint ve Electrify America genel şarj ağını kullanabileceğine dair bir duyuruyu da içerdi. Bu ağın 13.500 şarj istasyonu ve toplam 35.000 şarj fişi ile ülkenin (ABD) en büyüğü olduğu iddia edildi.

Ancak mevcut şarj cihazlarının yalnızca bir kısmının DC hızlı şarjı desteklediği ortaya çıktı. Karşılaştırıldığında, çok sayıda Tesla süper şarj cihazı, mümkün olan en hızlı şarj hızlarını destekler. Mach-E ağındaki çoğu şarj cihazı, evde gece şarj etmeye daha uygun olan 240 volt Seviye 2 şarj cihazlarıdır.

Alışveriş sırasında fişe takarsanız, biraz aralık ekleyebilirler ancak çok fazla değil. Daha uzun bir yolculuğa çıkmaya çalışıyorsanız, kesinlikle şarj etmek için ideal değildir. 150 kW’lık bir şarj cihazına yakın olanlar için tersi, yalnızca 10 dakikalık şarjla 47 mil menzil ekleyeceğini iddia etmesidir.

İlk Mach-E test cihazı, bu güçlü şarj istasyonlarından birine yakındı ve denedi. İddialardan çok daha yavaş enerji aldığını gördü. On dakikalık şarjın ardından, araca yalnızca dokuz mil sürüş menzili eklendi. Ford’un aynı zamanda 47 mil menzil sözü verdiğini belirtelim. Bu, Mach-E konusunda heyecanlananlar için iyiye işaret değil.

“Mustang Mach-E, Beklenenden Daha Yavaş Şarj Oluyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir