TEKNOLOJİ

iOS 14.2 Golden Master Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?

Apple, bugün iOS 14.2 işletim sisteminin geliştirici final sürümünü yayınladı. iOS 14.2 Golden Master olarak yayınlanan bu güncelleme, desteklenen tüm iPhone modellerinde piyasaya sürülecek iOS 14.2 güncellemesinin son geliştirici sürümüdür. Bu yazımızda iOS ve iPadOS 14.2’nin son geliştirici sürümü ile gelen yeniliklere yakından bakacağız.

iOS 14.2 sürümünün son geliştirici sürümü güncellemesinde birçok hata düzeltmesi bulunuyor. Bir önceki sürümdeki beta güncellemelerinde de olduğu gibi yeni sürümün son geliştirici sürümü güncellemesinde hata düzeltmelerine ve işletim sistemi optimizasyonlarına kafa yorulmuş gibi duruyor. Ancak Apple, sadece bununla sınırlı kalmayıp, daha önce ön izlemesini yaptığı yeni Emoji 13 karakterlerini de cihazlara sunuyor. Altta yer alan liste üzerinden farklı kategorilerde hangi yeni emojilerin sunulduğuna göz atabilirsiniz.

iOS 14.2 güncellemesi ayrıca Apple’a ait Shazam uygulamasının iOS ile entegrasyonunu geliştiren Kontrol Merkezi için yeni bir Müzik Tanıma kontrolü getiriyor. “Shazam Müzik Tanıma” özelliği, Ayarlar uygulamasındaki “Kontrol Merkezi” seçenekleri aracılığıyla Kontrol Merkezi’ne eklenebilir. Özelliği kullanmak için, Kontrol Merkezini açın ve ardından tek bir tanıma başlatmak için Shazam simgesine dokunun.

Yeni güncelleme “Kontrol Merkezi” için yeniden tasarlanmış bir Şimdi Yürütülüyor pencere öğesi de içeriyor. Bu pencere öğesi, hiç müzik çalmadığınızda dokunup dinlemek isteyebileceğiniz son çalınan albümleri listeliyor. Ayrıca AirPlay için yeniden tasarlanmış bir arabirim de var ve bu da evde birden fazla “AirPlay” 2 özellikli cihazda müzik çalmayı kolaylaştırıyor.

Apple, görme bozukluğu olanlar için Büyüteç uygulamasına, iPhone kullanıcılarının diğer insanların ne kadar uzakta olduğunu bilmelerini sağlamak için kamerayı kullanan bir “Kişi Algılama” özelliği ekledi, bu da sosyal mesafe için yararlı olabilir. iPhone’daki Apple Watch uygulamasının tasarım biraz değiştirildi ve saati yeni Solo Loop Apple Watch kayışlarından biriyle güncellendi.

Apple Card kullanıcıları için, iOS 14.2 güncellemesi yıllık harcama geçmişi seçeneği ekler, böylece “Apple Card” sahipleri mevcut takvim yılında ne kadar harcadıklarını ve ne kadar Günlük Nakit kazandıklarını görebilirler. iOS 14.2’den önce, “Apple Card” harcama etkinliği bilgilerini haftalık veya aylık bir özet halinde sunuyordu.

Apple, iOS 14 güncellemesini yayınladıktan oldukça kısa bir süre sonra iOS 14.2’nin geliştiriciler için beta sürecini başlattı. Şirket, iOS ile birlikte iPadOS 14.2 sürümünün Golden Master güncellemesini de sunuyor. Hata düzeltmelerine, ince ayarlara ve optimizasyonlara odaklanılmış olan bu güncelleme tüm geliştiricilere gönderiliyor.

iOS 14.2 Golden Master Güncellemesi Nasıl İndirilir?

iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızda iOS veya iPadOS beta güncellemesini kurmak oldukça kolay. Bu işlem için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyin. Ardından sayfanın altındaki “İndir ve Yükle” seçeneğine dokunun. İsterseniz güncellemeyi cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak şunu belirtmemiz gerekiyor. Yeni iOS 14.2 Golden Master sürümünü cihazınıza kurabilmek için bir geliştirici profili yüklemeniz gerekiyor. Bu işlemi, Apple’ın Developer Center web sitesi üzerinden gerçekleştirebilir ve kablosuz ağ üzerinden indirebilirsiniz.

“iOS 14.2 Golden Master Sürümü Yayınlandı! Nasıl İndirilir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir