TEKNOLOJİ

iOS 14.4.1 Sürümü Yayınlandı! Yenilikler Neler? Nasıl İndirilir?

Apple, bugün iOS işletim sisteminin yeni sürümünü yayınladı. Şirket, Eylül ayında yayınlanan iOS ve iPadOS 14 işletim sistemi güncellemelerine yönelik dördüncü büyük güncellemeler olan iOS ve iPadOS 14.4.1’i yayınladı. iOS ve iPadOS 14.4.1, Apple’ın iOS 14.4 sürümünü piyasaya sürmesinden yaklaşık altı hafta sonra geliyor.

Apple’ın sürüm notlarına göre, iOS 14.4.1 genel olarak hata düzeltmelerine odaklanmaktadır. Dolayısıyla kullanıcıların güvenlik sorunları için bu güncellemeyi indirmesi tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte hata düzeltmelerine dair bazı bilgiler de paylaşılıyor.

Buna göre yeni güncellemede kötü amaçlı sorunlara neden olabilen bir WebKit hatası düzeltilmiştir. Bu hata, kötü amaçla hazırlanmış web içeriğinin kod yürütmesine neden oluyordu. Ancak yeni güncellemeyle bu durum ortadan kalktı. Böylece daha güvenli bir web deneyimi de sunulmaktadır.

iOS 14.4.1 Güncellemesi Nasıl İndirilir?

iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarınızda iOS veya iPadOS güncellemesini kurmak oldukça kolay. Bu işlem için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izleyin. Ardından sayfanın altındaki “İndir ve Yükle” seçeneğine dokunun. İsterseniz güncellemeyi cihazınızı bilgisayara bağlayarak iTunes üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Güncellemeyi yüklediğiniz sırada cihazınızı hiçbir şekilde kullanamayacağınızı unutmayın. Güncellemenin yüklenmesi biraz zaman alabilmektedir. Bununla birlikte genel tecrübelere ve ortalamalara göre 15 dakika veya daha fazla sürebilmektedir. Bu süreçte sabredin ve bırakın cihazınız kendi halinde yeni iOS veya iPadOS sürümüne güncellensin.

Hangi Cihazlar iOS 14.4.1 Güncellemesi Alıyor?

iPhone 11, iPhone 11 Pro, Pro Max, iPhone XS, XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, 8 Plus, iPhone 7, 7 Plus, iPhone 6S, 6S Plus, iPhone SE (ikinci nesil), iPhone SE (birinci nesil) ve iPod touch (yedinci nesil).

Hangi Cihazlar iPadOS 14.4.1 Güncellemesi Alıyor?

iPad Pro 12.9 inç (dördüncü nesil), iPad Pro 11 inç (ikinci nesil), iPad Pro 12.9 inç (üçüncü nesil), iPad Pro 11 inç (birinci nesil), iPad Pro 12.9 inç (ikinci nesil), iPad Pro 12.9 inç (birinci nesil), iPad Pro 10,5 inç, iPad Pro 9,7 inç, iPad (sekizinci nesil), iPad (yedinci nesil), iPad (altıncı nesil), iPad (beşinci nesil), iPad mini (beşinci nesil), iPad mini 4, iPad Air (dördüncü nesil), iPad Air (üçüncü nesil) ve iPad Air 2.

“iOS 14.4.1 Sürümü Yayınlandı! Yenilikler Neler? Nasıl İndirilir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir