TEKNOLOJİ

iQOO 7, Snapdragon 888 İşlemcisiyle Geekbench’te Görüntülendi

Vivo’nun iQOO isimli alt markası, yeni amiral gemisi akıllı telefon modelini 11 Ocak tarihinde Çin’de piyasaya sürmeye hazırlanıyor. iQOO 7 olarak tanıtılacak akıllı telefonun “V2049A” model koduna sahip olduğu ortaya çıkmıştı. Akıllı telefonun AnTuTu’da ortaya çıkan skoru 752.935 gibi gerçekten iyi bir seviyedeydi. Şimdi ise iQOO 7 modeli, Snapdragon 888 işlemcisiyle Geekbench’te görüntülendi.

Ortaya çıkan görüntüler, cihazın 12 GB RAM’li versiyonunun Geekbench listesini sergiliyor. Bu Geekbench listesi, akıllı telefonun Snapdragon 888’den güç aldığını belirtiyor. Qualcomm’un 5G destekli amiral gemisi işlemcisi, tek çekirdekli ve çok çekirdekli testlerde sırasıyla 1.125 ve 3.637 puan elde etmeyi başarıyor. Bu puanlar, aynı yonga setine sahip olan Samsung Galaxy S21 ve Xiaomi Mi 11 modellerinin Geekbench skorları ile benzer ve bu nedenle uygundur.

Bu sızıntıların yanı sıra iQOO’nun yeni amiral gemisi modeliyle alakalı birtakım söylentiler de ortalıkta dolanıyor. Bu söylentiler, akıllı telefonun 6,56 inç boyutunda bir AMOLED ekrana sahip olacağını belirtiyor. Aynı zamanda bu ekranın üst bölümünde ortalanmış bir kamera deliği olacağı söyleniyor. Full HD+ çözünürlüğünde olacak olan bu ekran, 120Hz tazeleme hızını destekleyecek.

Bunlarla birlikte akıllı telefonda güvenlik olarak ekran altına gömülü optik parmak izi okuyucu yer alacak. Cihazın gücünü aldığı Snapdragon 888 işlemcisine LPDDR5 RAM ve UFS 3.1 depolama birimi eşlik edecek. 120W hızlı şarj desteğine sahip olacak akıllı telefonun batarya kapasitesine dair bir bilgi ise henüz mevcut değil. Bununla birlikte cihazın kutusundan Android 11 işletim sistemi önceden yüklenmiş bir şekilde çıkacağını da belirtelim.

Akıllı telefonun arka bölümünde üçlü kamera kurulumunu barındıran bir kamera modülü yer alacak. Bu kamera modülü içerisinde OIS destekli 48MP birincil kamera sensörünün bulunması bekleniyor. Tüm bunlara ek olarak iQOO’nun BMW ile iş birliği yaptığı ve bu doğrultuda BMW özel sürümü olarak farklı bir varyantı da piyasaya süreceğini biliyoruz.

“iQOO 7, Snapdragon 888 İşlemcisiyle Geekbench’te Görüntülendi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir