TEKNOLOJİ

LG, Avrupa İçin Android 11 Güncelleme Programını Açıkladı

LG, diğer akıllı telefon markalarına kıyasla Android 11 güncellemesini sunma konusunda oldukça yavaş kaldı. Bununla birlikte şirket, Android 11 beta sürümünü Aralık ayında test etmeye başladı. Ayrıca Güney Kore’deki LG Velvet 5G kullanıcıları için bu güncellemeyi yayınladı. Şimdi ise LG, Avrupa için Android 11 güncelleme programını açıkladı.

Şu anda LG Velvet 5G, LG Velvet 4G, LG G8X, LG G8S, LG Wing, LG K52 ve LG K42 gibi akıllı telefonlar için yazılım güncellemesi test edilmektedir. Bununla birlikte LG Velvet 5G modeli, Nisan ayında Android 11 güncellemesini alacak. Ayrıca LG G8X modelinin ise bu güncellemeyi yılın ikinci çeyreğinde alması beklenmektedir.

2021’in üçüncü çeyreğinde ise LG Velvet 5G ve LG G8S modelleri için Android 11 güncellemesi sunulacak. Aynı zamanda LG Wing, LG K52 ve LG K42 modelleri ise güncellemeyi yılın son çeyreğinde alacaklar. Bununla birlikte LG V60 ThinQ 5G modeli, şirketin ana ülkesi dışında güncellemeyi alan ilk telefon oldu. Böylece en son Android sürümüne yükseldi.

LG, Avrupa bölgesi için güncelleme programını açıklamış olsa da henüz diğer pazarlarda bu programı duyurmadı. Dolayısıyla yukarıdaki listede yer alan modeller, Avrupa’daki kullanıcılar için mevcut olan güncellemeli temsil etmektedir. Güncellemeden farklı olarak LG’nin döndürülebilir ekrana sahip bir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı belirtilmektedir. Buna ek olarak bu modelin LG Rollable ismiyle piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

Bununla birlikte Güney Kore merkezli bir teknoloji yayını, söz konusu model üzerindeki çalışmaların durdurulduğunu bildirdi. Ancak kısa süre önce ortaya çıkan bir başka bilgiye göre LG bu durdurma işleminden vazgeçti. Ayrıca şirketin akıllı telefon sektöründen ayrılma planlarının olduğu söylentileri de yalanlandı.

“LG, Avrupa İçin Android 11 Güncelleme Programını Açıkladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir