TEKNOLOJİ

LG, Dönebilen ve Sarılabilen Ekrana Sahip Dizüstü Bilgisayar Patenti Aldı

Sonuna yaklaştığımız yıl boyunca çeşitli ekran tasarımlarına sahip akıllı telefonlar dışında aynı zamanda birkaç adet katlanabilir tasarıma sahip dizüstü bilgisayar konseptleri de gördük. Teknoloji devleri artık katlanabilir ve sarılabilir ekran formları üzerine odaklanıyor. Bu doğrultuda LG, sarılabilen ve dönebilen bir ekrana sahip dizüstü bilgisayar tasarımı patenti aldı.

Güney Koreli teknoloji devi, üst düzey bir katlanabilir TV sunuyor ve aynı zamanda önümüzdeki yıl bir katlanabilir telefon tanıtmaya da hazırlanıyor. Şirket, şimdi de aldığı patentle birlikte değişik ekran konseptlerini dizüstü bilgisayar modellerine entegre etmeye hazırlanıyor. “Döndürülebilir ekran yapısına sahip taşınabilir elektronik cihaz” başlıklı bu patent, döndürülebilir ve sarılabilir bir dizüstü bilgisayar ekranını barındıracak tıknaz bir asa kutusu benzeri yapıdan bahsediyor.

Bu patent ilk olarak RootMyGalaxy tarafından tespit edildi. LG, kullanıcıların ekranı açıp 13,3 inç ila 17 inç ekran boyutu arasında herhangi bir yerde kullanabileceklerini detaylandırıyor. Şirket, müzik dinlerken ekranın yalnızca üçte birini açabileceğiniz döndürülebilir TV’si ile aynı işlevselliği sağlıyor.

Yukarıdaki görsellerde de görebileceğiniz gibi LG, ekran muhafazasının sağ tarafında bir güç düğmesi sunacak. Patentte CPU ve diğer donanım bileşenlerinden bahsedilmiyor. Şirket, cihazı dokunarak kontrol etmenizi sağlayacak bir teknolojiyi bu konsept tasarımlı dizüstü bilgisayar modeli üzerinde sunacak. Ancak, daha fazla hassasiyet için bir klavye aksesuarı takabileceksiniz.

Ayrıca ekranın yuvarlanıp düşeceğinden endişeleniyorsanız, LG bu konuya da patentinde değiniyor. Patent başvurusunda, ekranın kendi kendine duran bir kılavuz birimine sahip olduğu açıkça belirtiliyor. Son zamanlarda farklı ekran formlarına yönlenen LG tarafından böyle bir dizüstü bilgisayar modeli gerçekten tanıtılırsa Teknobuk.com üzerinden sizlerle paylaşacağımızdan emin olabilirsiniz.

“LG, Dönebilen ve Sarılabilen Ekrana Sahip Dizüstü Bilgisayar Patenti Aldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir