TEKNOLOJİ

Apple AirPods Max Kulaklığı Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Son dönemdeki sızıntılara ve söylentilere son veren Apple, 2020 yılının son donanım ürünü olan AirPods Max kulak üstü kulaklık modelini tanıttı. Aktif gürültü engelleme desteği, uyarlanabilir EQ, uzamsal ses ve çok daha fazlasına sahip olan ürün, oldukça ilgi çekiyor. Ancak AirPods Max’in fiyat etiketi, piyasadaki diğer aktif gürültü engelleme özelliğine sahip kulaklıklara kıyasla oldukça yüksek bir değerde sunuldu.

Apple AirPods Max Kulaklık Modelinin Teknik Özellikleri

AirPods Max’in tasarımı, daha önceden sızdırılan CAD renderlarına genel olarak oldukça benzemektedir. Nefes alabilen bir örgü bölüme sahip paslanmaz çelik çerçeveli kafa bandı ile birlikte geliyor. Apple, bu ağ tasarımının kafa üzerindeki baskıyı azaltacağını ve çeşitli kafa şekilleri ve boyutları için rahat olacağını söylüyor.

Birinci sınıf malzemeden üretilen kulaklık, mat bir görünüme sahip. Hafızalı kulak pedleri sayesinde oldukça rahat bir kullanım sunabiliyor. Apple Watch’taki düğmeye benzeyen bir buton kulaklıkta yer alıyor. Bu düğme üzerinden ses kontrollerinin yanı sıra, müziği duraklatma, müziği geçme, gelen çağrıları yanıtlama-sonlandırma ve Siri’yi etkinleştirme gibi işlevleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Apple’ın belirttiğine göre kulaklıkta 40mm’lik iki adet sürücü yer alıyor. Bu sürücü ile birlikte derin bas, zengin ses tonları, doğru orta aralık ve net, temiz yüksek frekanslı ses sunabiliyor. Apple AirPods Max modeli, şirketin H1 yongasını içeriyor. Bu 10 çekirdekli ses odaklı yonga, kulaklık için iyi bir ses deneyimi sunmayı amaçlamaktadır.

H1 yongası sayesinde oldukça iyi bir aktif gürültü engelleme özelliği sunulmaktadır. Bu üst düzey özelliğin yanı sıra uyarlanabilir EQ, şeffaflık modu, uzamsal ses ve ses paylaşımı gibi özellikler de desteklenmektedir. Aktif gürültü engelleme özelliği için kulaklığın her iki bölümünde de üç adet dışa bakan ve bir adet de içe bakan mikrofon yer almaktadır. Dışa bakanlar, çevresel gürültüyü tespit ederken içe bakan ise kullanıcının kulağına ulaşan sesi analiz eder.

Pil ömrü konusunda ise Apple, AirPods Max’in 20 saate kadar müzik oynatma gerçekleştirebileceğine dair söz vermektedir. Aktif gürültü engelleme ve uzamsal sesi devre dışı bırakırsanız bu sürenin daha fazlasını da görebilirsiniz. iPad Pro modelindeki gibi USB Type-C portu bulunmuyor. Apple, iPhone modellerindeki gibi bu cihazında da kendi tescilli ürünü olan eski Lightning portunu tercih etmiş durumda.

Apple AirPods Max Kulaklık Modelinin Fiyatı

Apple’ın yeni kulak üstü kulaklık modeli, ABD’de 549 dolar gibi bir fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Cihazın Türkiye’deki fiyat etiketi ise 5.699 TL olarak belirlenmiş durumda. Bununla beraberi satın almak isteyenler için uzay grisi, gümüş, yeşil, gök mavisi ve pembe olmak üzere 5 farklı renk seçeneği sunulduğunu belirtelim. AirPods Max, 15 Aralık’tan itibaren Türkiye’de ve dünyanın diğer ülkelerinde satın alınabilir olacak.

“Apple AirPods Max Kulaklığı Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir