TEKNOLOJİ

POCO F1 Modeli, MIUI 12 Güncellemesi Alıyor

POCOPHONE F1 ya da diğer adıyla POCO F1 modeli, son yılların en popüler amiral gemisi akıllı telefonlarından biridir. Xiaomi’nin alt markası altında 2018 yılında piyasaya sürülen bu model, kutusundan Android Oreo tabanlı MIUI 9 sürümü ile birlikte çıkıyordu. Cihaz, sonrasında Android Pie ve son olarak Android 10 güncellemesi aldı. Şimdi ise POCO F1, Xiaomi’nin popüler arayüzünün en yeni sürümü olan MIUI 12 güncellemesini alıyor.

MIUI 12, birkaç ay önce piyasaya sürüldü ve şirketin yakın zamanda tanıttığı amiral gemisi modeller öncelikli olmak üzere dağıtılmaya başlandı. Şirket, Nisan ayından bu yana pek çok uygun model için güncellemesini sundu ve sıra 2018 yılının amiral gemisi katili olan POCO F1 modeline geldi. Nispeten eski olan bu cihaz için güncelleme de diğer modellere göre daha geç bir tarihte sunulmaya başlandı.

Xiaomi, POCO F1 için iki farklı MIUI yapısı sunuyor. Bunlardan biri küresel cihazlar için gönderilirken diğeri ise Rusya’daki POCO F1 kullanıcıları için gönderilmektedir. Xiaomi, güncellemeyi ilk olarak V12.0.1.0.QEJMIXM sürüm numarası ile yayınlamaya başladı. Ancak şirket yakın zamanda ikinci bir varyantı da kullanıma sunacak.

Güncelleme şu anda sadece küresel cihaz kullanan seçili kişiler için dağıtılıyor. Rastgele seçilmiş olan bu kullanıcılar yeni sürümde herhangi bir sorun yaşamazsa, şirket yeni güncellemeyi daha geniş bir kitleye ulaştırmaya başlayacak. Android 11 güncellemesi için uygun olmayan POCO F1 modeli muhtemelen MIUI 12 ile son büyük güncellemesini almış olacaktır. Ancak yine de henüz bu modelin POCO F2 olarak isimlendirilen bir halefini görmüş değiliz.

Xiaomi’nin en yeni MIUI 12 sürümü ile gelen yenilikleri sizlere aktarmıştık. Yeni sürümün getirdiği tüm yeniliklere buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte Xiaomi’nin diğer cihazlarına gönderdiği güncellemeler ile ilgili haberleri de sizlere sunmaya devam edeceğiz.

“POCO F1 Modeli, MIUI 12 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir