GÜNCEL HABERLER TEKNOLOJİ

Samsung, Bütçe Dostu Telefonlar İçin Yeni Exynos 850 Yonga Setini Tanıttı

Samsung, kendi yonga setlerini tasarlayabilen ve geliştirebilen sayılı akıllı telefon üreticisinden biri konumundadır. Şirket bu haftanın başlarında orta sınıf akıllı telefonlarda kullanılmak üzere 5G desteğine sahip Exynos 880 yonga setini duyurmuştu. Şimdi ise bütçe dostu akıllı telefonlarda kullanılmak üzere Exynos 850 isimli çipi web sitesinde listeledi.

Samsung, yeni tanıttığı bu yonga setini kullanan bir akıllı telefon modelini de piyasaya sürdü. Geçtiğimiz günlerde duyurular Galaxy A21s modeli gücünü yeni Exynos 850’den almaktadır.

Yeni Exynos 850 yonga seti, ARM Cortex-A55 çekirdeklerinden yapılmış ve 2.0GHz’e kadar hızlandırılmış sekiz çekirdekli bir CPU ile gelmektedir. 8nm süreci üretilen bu yonga grafik görevlerinde ise ARM Mali-G52 GPU tarafından desteklenmektedir.

Donanım uyumluluğunda ise Samsung’un yeni yonga seti 2520 x 1080 piksel FHD+ ekranları destekleyebiliyor. Aynı zamanda LPDDR4x RAM ve eMMC 5.1 depolama alanı teknolojisine de destek sağlayabilmektedir.

Şirketin yeni yongası hem ön hem de arka tarafta çift kamera kurulumunu desteklemektedir. Bu çift kurulum 16MP + 5MP olarak sunulabilir veya tek kamera tercih edilip 21.7MP’ye kadar çözünürlük sunulabilir. Bunun dışında FullHD 60fps video kaydı, H.265 ve H.264 gibi video kodeklerini desteklemektedir.

Bağlantı konusunda ise yonga setinde Cat.7 LTE DL, Cat.13 UL, WiFi 802.11ac, Bluetooth 5.0, FM Radyo, GPS, GLONASS, BeiDou ve Galileo gibi bağlantı teknolojileri yer almaktadır. Şu anda seri üretim aşamasına giren Exynos 850’yi bütçe dostu olan Samsung Galaxy A ve Galaxy M serilerinde görebiliriz.

“Samsung, Bütçe Dostu Telefonlar İçin Yeni Exynos 850 Yonga Setini Tanıttı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir