GÜNCEL HABERLER TEKNOLOJİ

Tecno Spark 5 Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Çinli girişim Transsion Holdings tarafından Tecno markası altında yeni bir ürün piyasaya sürüldü. Tecno Spark 5 isimli akıllı telefon, geçen yıl Eylül ayında tanıtılan Spark 4 modelinin halefi olarak daha gelişmiş özelliklerle sunuluyor. Akıllı telefon rekabetçi fiyatlandırması ve fiyatına göre etkileyici özellikleri ile dikkat çekiyor.

Tecno Spark 5 Teknik Özellikleri

Tüm teknik özellikleri ile karşımıza çıkan Tecno Spark 5 modelini bu yazımızda farklı başlıklar altında detaylıca inceleyeceğiz.

Tasarım Özellikleri

Akıllı telefon ön tarafta kamera deliğine sahip ekran ile karşımıza çıkıyor. Bu ekranın çene çerçevesi biraz kalın gözüküyor. Cihazın arka tarafına baktığımızda ise dikey olarak konumlandırılmış dörtlü kamera kurulumu dikkatimiz çekiyor. Bu kamera kurulumuna yakın bir şekilde konumlandırılmış bir de fiziksel parmak izi sensörü bulunuyor.

Cihazın alt bölümünde ise 3.5mm kulaklık girişi ve şarj soketi karşımıza çıkıyor. Akıllı telefon gri, mavi, yeşim ve turuncu olmak üzere dört farklı renk seçeneği ile birlikte sunuluyor. Aynı zamanda bu renkler geçişli olarak güzel bir görüntü oluşturuyor.

Ekran Özellikleri

Spark 5 modeli 6.6 inç boyutunda ekran ile geliyor. Bu ekran 720 x 1600p HD+ çözünürlük ile sunuluyor. Aynı zamanda ekranın ekran/kasa oranı ise %90.2 olarak belirtiliyor.

Kamera Özellikleri

Akıllı telefonun ön tarafındaki özçekim kamerası ekranda bulunan deliğe yerleştirilmiş durumda. Sol üst köşede bulunan bu delikte 8MP ön kamera sunuluyor. Aynı zamanda cihazın üst çerçevesinde kameraya yardımcı olan çift LED flaş yer alıyor.

Cihazın arka bölümünde ise dikey olarak konumlandırılmış dörtlü kamera modülü bulunuyor. Bu dörtlü modül 13MP ana kamera, 2MP makro lens, 2MP derinlik sensörü ve bir de yapay zeka sensöründen oluşuyor. Aynı zamanda bu modülde dörtlü LED flaş bulunuyor.

Batarya Özellikleri

Akıllı telefon 5.000mAh kapasiteli devasa bir batarya ile karşımıza çıkıyor. Şarj hızı konusunda ise herhangi bir bilgilendirme bulunmuyor. Bunun yanında cihaz bu batarya ile aralıksız olarak 14 saat video oynatma ve 16 saat arama yapabiliyor.

Donanım Özellikleri

Akıllı telefon hangi yonga seti ile geldiğine dair bir bilgi mevcut değil. Ancak cihazın 8 çekirdekli bir yongaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında cihazda 2GB RAM bulunurken 32GB da depolama alanı sunuluyor. Akıllı telefon kutudan Android 10 tabanlı HiOS 6.1 özelleştirilmiş arayüz ile birlikte çıkıyor.

İşte Tecno Spark 5 Özellikleri:

 • Ekran: 6.6 inç, 720 x 1600 piksel çözünürlük, HD+
 • İşlemci: Sekiz çekirdekli işlemci
 • RAM: 2GB 
 • Depolama: 32GB
 • Ön Kamera: 8MP
 • Arka Kamera: 13MP birincil kamera, 2MP makro kamera, 2MP derinlik sensörü, yapay zeka sensörü
 • Batarya: 5.000 mAh
 • Boyutlar: 164.7 x 76.3 x 8.75mm
 • Ağırlık:
 • İşletim Sistemi: Android 10 tabanlı HiOS 6.1
 • Renkler: Gri, Mavi, Yeşim ve Turuncu

İşte Tecno Spark 5 Fiyatı:

 • 2GB RAM + 32GB depolama: $125

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir