GÜNCEL HABERLER TEKNOLOJİ

Xiaomi, 100W Süper Hızlı Şarj Teknolojisini Yakında Tanıtabilir

Xiaomi, geçtiğimiz sene Mart ayında 100W Super Charge Turbo isimli hızlı şarj teknolojisini göstererek kullanıcı kitlesinin etkilemeye karar vermişti. Şirketin bu aşırı hızlı olan 100W Süper Hızlı Şarj şarj teknolojisi, 4.000mAh kapasiteli bir bataryayı sadece 17 dakikada tamamen şarj edebilmektedir.

Xiaomi, bu yeni teknolojiye sahip şarj cihazını göstermenin ötesine geçemedi ve şimdiye kadar herhangi bir ticari ürün göremedik. Ancak bazı Çinli analistler Xiaomi’nin 100W hızlı şarj teknolojisini bir akıllı telefonda sunan ilk şirket olacağını iddia etmektedirler. Fakat ne yazık ki şu anda bu özelliğe sahip olacak model hakkında herhangi bir bilgimiz yok.

Bu iddiaların neredeyse tamamı bir sonraki amiral gemisi akıllı telefonu işaret ediyor. Spekülasyonlara göre Xiaomi’nin gelecek amiral gemisi modelinin Mi MIX 4 olacağı belirtiliyor. Xiaomi, bu modelde 100W hızlı şarj teknolojisini sunarak ilginç bir deneyimi kullanıcılara vadedebilir.

Akıllı telefonun Ağustos ayında piyasaya sürülebileceği belirtiliyor ancak bunun sadece bir tahminden ibaret olduğunu ve Xiaomi tarafından onaylanması gerektiğini unutmayın. Bunun yanında endüstrinin ilk 100W hızlı şarjını sunmak için şirketin ne kadar güçlü ve becerili olduğunu da görmüş olacağız.

Xiaomi’nin yeni şarj teknolojisinde güvenlik ve ısı dağıtımı konusuna nasıl çözüm bulduğunu görmek ilginç olacak. Ayrıca yeni teknolojinin pil ömrünü ne kadar etkilediğini ve pile ne kadar zarar verdiğini de merak etmiyor değiliz. Şirketin 100W hızlı şarjı 4.000mAh kapasiteli bir bataryayı 17 dakika içerisinde tamamen şarj edebilmektedir. Bu tarz bir şarj teknolojisini telefon kullanım alışkanlıklarımızı değiştirebilir.

“Xiaomi, 100W Süper Hızlı Şarj Teknolojisini Yakında Tanıtabilir” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir