GÜNCEL HABERLER TEKNOLOJİ

Xiaomi Mi Laser Projector 1S 4K Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Xiaomi, Mi Laser Projector 1S 4K olarak isimlendirilen yeni bir lazer projeksiyon cihazını tanıttı. Oldukça güzel özellikler sunan bu projeksiyon cihazı, Çin’deki 618 alışveriş festivalinde yaklaşık 1.838 dolar fiyat etiketi ile satışa çıktı. Normalde daha pahalı olsa da festival kapsamında belli bir indirim ile satışa sunuldu.

Şirketin belirttiğine göre, yeni projeksiyon cihazı bir önceki modele göre %30 oranında daha parlak bir görüntü sunuyor. Cihaz, 80 inç boyutunda bir ekrandan 150 inç boyutunda bir ekrana dönüşebiliyor. Bu boyut farkını ise sadece küçük bir konumlandırma farkı ile gerçekleştiriyor.

Xiaomi, cihazın duvardan, perdeden veya yansıtılacak olan nesneden 5,5 inç uzağa yerleştirildiği zaman 80 inçlik bir ekran deneyimi sunulduğunu belirtiyor. Maksimum olan 150 inçlik ekran deneyimi için ise cihazı en az 19 inçlik bir mesafede tutmanız gerekmektedir.

Projeksiyon cihazı gücünü T968-H isimli işlemciden alıyor. Bu işlemciye ek olarak cihazda 2GB RAM ve 32GB dahili depolama alanı sunulmaktadır. Şirket yüksek kaliteli görüntü sunarken cihazın ısınmaması için üç adet soğutma fanı entegre etmiş durumda.

Cihazın isminden de anlaşılacağı gibi 4K çözünürlüğü desteklemektedir. Bunun yanında HDR10 teknolojisini desteklediğine dair sertifikası da mevcuttur. 2,000 ANSI Kümen parlaklığı destekleyen cihaz bu sayede doğal ışık altında bile kullanıcılara sorunsuz bir deneyim sunabilir.

Xiaomi, cihazda HDMI ve USB 3.0 bağlantı noktaları kullanmış durumda. Şirketin yeni nesil projeksiyon cihazı yaklaşık 25.000 saat kullanım ömrü sunabiliyor. Bu oldukça yeterli ve iyi bir değerdir. Cihazın Çin’deki indirimsiz fiyatı ise yaklaşık olarak 2.221 dolar seviyesindedir.

“Xiaomi Mi Laser Projector 1S 4K Tanıtıldı! İşte Fiyatı ve Özellikleri” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir