GÜNCEL HABERLER TEKNOLOJİ

Xiaomi, 165Hz Ekran Tazeleme Hızına Sahip Oyuncu Monitörü Tanıtacak

Ortaya çıkan yeni bir sızıntıya göre Xiaomi, 27 inç boyutunda ve 165Hz ekrana tazeleme hızına sahip bir oyuncu monitörü tanıtacak. Bir internet sitesinde paylaşılan bu haberde monitör ile birlikte 30.000mAh kapasiteli yeni Mi Power Bank 3 modelinin de aynı anda satışa sunulacağı belirtildi.

Yapılan sızıntıya göre Xiaomi’nin yeni oyun monitörünü ve yüksek batarya kapasitesine sahip güç bankasını birkaç gün içinde tanıtılmasını bekleyebiliriz. Şirket, bazı özelliklerini bildiğimiz bu monitör ile birlikte oyuncu ekipmanları piyasasına oldukça rekabetçi bir giriş yapacak.

Şimdiye kadar bu monitöre dair bildiğimiz bilgiler oldukça sınırlı. Xiaomi’nin yeni monitörü 165Hz ekran tazeleme oranına sahip olacak. Bu hızlı ekranın boyutu ise 27 inç olacak. Tasarım ayrıntıları ise ne yazık ki şu anda belirsizliğini korumaktadır.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, geçtiğimiz sene 144Hz ekran yenileme hızına sahip 34 inç boyutunda kavisli bir oyun monitörü piyasaya sürmüştü. QHD çözünürlüğe sahip bu monitörün ekranı, aynı zamanda oldukça ince olan 2mm çerçevelere sahipti.

Şirketin yeni modelinde de muhtemelen böyle ince çerçeveler karşımıza çıkacaktır. Kavisli olur mu onu bilemiyoruz ancak olursa elbette bir oyun monitörü için çok daha iyi olacaktır. Çünkü kavisli ekranlar bir oyun oynarken o oyuna odaklanmayı ve ekranı daha rahat görmeyi sağlıyor.

“Xiaomi, 165Hz Ekran Tazeleme Hızına Sahip Oyuncu Monitörü Tanıtacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir