GÜNCEL HABERLER TEKNOLOJİ

LG, Yeni Şeffaf ve Dokunmatik OLED Ekranını Tanıttı

LG Electronics, yeni şeffaf ve dokunmatik OLED ekranlarını InfoComm 2020 Connected fuarında kullanıcıların beğenisine sundu. Şirketin belirttiğine göre bu şeffaf panellerin geçirgenliği %38 seviyesinde. LG, bu ekranların havaalanlarında, mağazalarda ve müzelerde kullanılmak üzere optimize edildiğini belirtti.

Daha büyük bir ekran oluşturmak isteyen işletmeler için birden fazla ekran yan yana eklenerek daha büyük bir görüntü elde edilebiliyor. Şirket bu ekranın dışında yine şeffaf panellere sahip olan LG LED Cinema Display ürününü de sergiledi. Bu ekranlar yüksek parlaklıkta LED modülleri kullanmaktadırlar. Ayrıca sinemalarda film ekranı olarak kullanılmak üzere tasarlanmışlardır.

LG’nin belirttiğine göre bu ekran panelleri, dijital projektörlere kıyasla bozulmaya karşı daha az hassa olan düzgün bir film ekranı sunmaktadır. Şirket ayrıca bu ekranın Tayvan’ın Showtime sinemasında da kullanılacağını belirtti. LG, genel olarak kurumsal müşterilere zaten şeffaf OLED ekranlar satmaktadır. Şimdi ise aralarına yenileri eklendi.

Şirket bu hafta ABD’de yeni bir 55 inçlik ekran modelini tanıttı. Şirkete yaptığa açıklamaya göre, “son derece duyarlı, doğru bir dokunma deneyimi için öngörülen kapasitif (P-Cap) film teknolojisini kullanıyor ve aynı zamanda geleneksel şeffaf LCD ekranlardan önemli ölçüde daha fazla şeffaflığa izin veriyor”.

LG’nin yeni şeffaf ekranlarının normal kullanıcılar yani kurumsal olmayan müşteriler için ne zaman satın alınabilir olacağına dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Şirketin şu anda bu ürünleri çevrimiçi olarak sergilediği fuar, koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenmişti. Şimdi ise çevrimiçi bir etkinlik olarak yeni ürünler InfoComm 2020 Connected etkinliğinde tanıtılıyor.

“LG, Yeni Şeffaf ve Dokunmatik OLED Ekranını Tanıttı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir