TEKNOLOJİ

Xiaomi, MIUI 12.5 Güncellemesinin Varlığını Doğruladı

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, MIUI 12 işletim sistemi sürümünü bu senenin Nisan ayı sonlarına doğru Çin’de duyurmuştu. Şirket o zamandan bu yana dünya çapında bir dizi uygun akıllı telefon modeli için bu güncellemeyi gönderdi. Şimdi ise neredeyse sekiz ay sonra Xiaomi, MIUI 12.5 olarak adlandırılan yeni arayüz güncellemesinin varlığını doğruladı.

Xiaomi, piyasaya sürdüğü tam MIUI güncellemelerinden birkaç ay sonra bu sürümleri güncelliyor. Bu yeni güncelleme, genel olarak X.5 olarak isimlendiriliyor. Bu nedenle MIUI arayüzünün yaklaşan yeni güncellemesi, MIUI 12.5 ismiyle resmiyet kazanacak ve uyumlu Xiaomi markalı akıllı telefon modellerine gönderilecek.

Çinli şirket, Mi Community China’da bu durumu resmen doğruladı. Yayınlanan gönderiye göre, 14 Aralık’tan itibaren haftalık MIUI beta sürümleri askıya alınacak. Bunun nedeni ise şirketin yaklaşan MIUI 12.5 güncellemesinin üzerine odaklanacak olmasıdır. Yeni güncellemenin 2021 yılı için planlanan Xiaomi Mi 11 akıllı telefon serisi ile birlikte karşımıza çıkma ihtimali de oldukça yüksek görünüyor.

Peki Xiaomi bu güncelleme ile neler sunacak? Bu soruya elbette bir cevabımız var. Çinli şirket, bu güncellemede sürüm numarasının değiştiği güncellemelere kıyasla oldukça fazla bir yenilik sunmayacaktır. Ancak pek çok hata düzeltmesi, küçük değişiklikler ve yine de bazı ufak yenilikler bu güncellemede uyumlu modellere sunulacaktır.

MIUI 11.5, MIUI 10.5 ve MIUI 9.5 gibi MIUI x.5 sürümlerinin önceki yinelemelerine göre, gelecek sürüm MIUI 13 için bir hazırlık güncellemesi olacak. Xiaomi’nin bu güncellemeyi şu anda MIUI 12’de bulunan neredeyse tüm Xiaomi, Redmi ve POCO markalı akıllı telefonlara sunmasını bekliyoruz.

“Xiaomi, MIUI 12.5 Güncellemesinin Varlığını Doğruladı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir