TEKNOLOJİ

Apple’ın iPhone Modelleri 2 Yıl İçinde Büyük Değişime Uğrayacak

Genel olarak doğru tahminde bulunan Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun son analizi, Apple’ın tuhaflaşmak üzere olduğunu gösteriyor. Analistin son notunda, Apple’ın 2023 yılına kadar katlanan ekranlı 8 inçlik bir iPhone piyasaya süreceği yer almaktadır. Bununla birlikte Apple’ın iPhone modelleri 2 yıl içinde büyük değişime uğrayacak.

2023 yılına kadar çentiksiz bir iPhone tanıtılacağı iddia edilmektedir. Genel olarak Kuo, Apple’ın daha önce duyduğumuz ürünler üzerinde çalıştığını öne sürüyor. Aynı zamanda Apple’ın iPhone portföyüne yeni bir seri dahil edeceğini belirtmektedir. Bu serideki modellerde şirket kendi belirlediği normların dışına çıkarak daha farklı bir tasarım çizgisi üzerinde yoğunlaşacaktır.

Önemli ölçüde farklı türde iPhone cihazları için iki tahminden biri, çentiksiz akıllı telefonlardır. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Apple’ın ana iPhone serisi, ekranda oldukça büyük bir çentik içeriyordu. Bununla birlikte söz konusu cihazın Face ID gibi özellikleri sunmak için ihtiyaç duyduğu sensör sayısı göz önüne alındığında bu çentik, iPhone serisinin temel dayanağı haline geldi.

2023’de tanıtılacak üst düzey iPhone’un ekran altına gömülü parmak izi okuyucusuna sahip olacağı söylenmektedir. Ayrıca yine ekrana gömülü bir periskop kamera içereceği öne sürüyor. Ming-Chi Kuo, iPhone 13 Pro’nun 2022’de delikli bir ekranla piyasaya sürülebileceğini de öne sürdü. Bu tercih, tamamen çentiksiz ekrana geçmeden önceki son durak olabilir. Apple, bu kamera delikli ekrandan sonra tamamen çentiksiz bir düzene geçecektir.

Karşımıza çıkacak en değişik tasarım ise muhtemelen katlanan ekranlı iPhone olacaktır. Kuo, Apple’ın mevcut çalışmasının 7,5 veya 8 inç katlanan bir iPhone üzerinde olabileceğini tahmin etmektedir. Bununla birlikte bu model yüksek olasılıkla 2023 yılında piyasaya sürülecektir. Ancak Apple’ın bu ürünü seri üretim aşamasına getirebilmesi için birtakım engellerin önüne geçmesi gerekiyor.

“Apple’ın iPhone Modelleri 2 Yıl İçinde Büyük Değişime Uğrayacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir