OTO HABER

Formula 1 Türkiye GP 2020 Yarışı Saat Kaçta, Nasıl Canlı İzlenir?

Formula 1 heyecanı bu hafta sonu da Türkiye GP 2020 yarışı ile devam ediyor. F1 yarışlarını yakından takip eden kişiler de bu yarış için şüphesiz heyecanlanıyordur. Türkiye’nin İstanbul kentindeki Intercity İstanbul Park pistinde düzenlenecek olan “bu yarış; saat kaçta, hangi kanalda, nasıl canlı izlenir?” sorusunun yanıtını bu yazımızda sizlere veriyor olacağız.

1 Kasım’da İtalya’daki Imola pistinde düzenlenen Emilia-Romagna GP yarışını Mercedes pilotu Lewis Hamilton kazanmıştı. Ancak Türkiye GP’nin sıralama turlarında gördük ki bu yarış diğerlerinden çok daha farklı ve heyecanlı geçecek. Bakalım bu yarışta farklı bir podyum düzeni görebilecek miyiz? Bu sorunun cevabını TSİ 13.10’da başlayacak olan Türkiye GP 2020 yarışında göreceğiz. Peki 15 Kasım 2020 Pazar günü düzenlenecek F1 yarışını hangi kanal üzerinden nasıl izleyebilirsiniz? İşte bu sorunun cevabı da aşağıda yer alıyor.

Formula 1 Türkiye GP 2020 Yarışı Hangi Kanalda ve Nasıl İzlenir?

Türkiye’de Formula 1 yarışları S Sport kanalı tarafından yayınlanıyor. Yayın haklarını elinde bulunduran spor kanalı, her yarışta ünlü spiker Serhan Acar ile karşımıza çıkıyor. Serhan Acar’ın heyecanlı anlatımı ile birlikte birçok platform aracılığıyla S Sport kanalı üzerinden bütün Formula 1 yarışlarını izleyebiliyorsunuz.

13-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye GP yarışı da yine S Sport üzerinden izlenebiliyor. Bu kanal ücretli platformlarda yer alıyor ancak S Sport kanalı, Formula 1’in uzun yıllar sonra yeniden Türkiye’ye gelmesiyle birlikte bu haftaki bütün Türkiye GP yayınlarını şifresiz olarak yayınlama kararı aldı. D-Smart, Turkcell TV+, Tivibu, Kablo TV ve Vodafone TV aboneliğiniz varsa S Sport kanalını zaten sorunsuz izleyebiliyorsunuz. İlgili platformlarda S Sport kanalının sırası da aşağıdaki gibi:

  • D-Smart – 78. Kanal
  • Turkcell TV+ – 77. Kanal
  • Tivibu – 73. Kanal
  • Kablo TV – 240. Kanal
  • Vodafone TV – 11. Kanal

Bununla birlikte S Sport tarafından şifresiz olarak yayınlanacak antrenman turları, sıralama turları ve yarışı izlemek için uydu alıcınıza aşağıdaki değerleri girerek S Sport kanalını ekleyebilirsiniz. Bu haftaki Formula 1 seanslarının tamamı, bu frekans üzerinde yer alan S Sport kanalında şifresiz ve ücretsiz bir şekilde yayınlanacak.

S Sport’u eklemeniz için girmeniz gereken uydu değerleri şu şekilde:

Turksat 4A
TP11 – Frekans 12188 MHz Polarizasyon: Vertical (Dikey)
DVB-S2 8PSK – Symbole Rate: 27500 ksym/s FEC: 5/6

Bununla birlikte Formula 1’in kendi yayın hizmeti de bulunuyor. Formula 1 yönetimi, F1 TV Pro isimli yayın hizmeti ile birlikte F1 yarışlarını ve yarış değerlendirmelerini canlı olarak sunuyor. Türkçe anlatım seçeneği bulunmayan F1 TV Pro hizmetine Formula 1’in internet sitesi üzerinden veya özel olarak geliştirilmiş F1 TV mobil uygulamasından erişebiliyorsunuz. F1 TV Pro’nun aylık €7,99 olan üyelik ücreti, yıllık planda ise €64,99 olarak karşımıza çıkıyor.

Formula 1’in yayın hizmetine benzer şekilde, S Sport’un da kendi online yayın platformu mevcut. S Sport Plus olarak isimlendirilen bu platforma aylık veya yıllık planlardan birini tercih ederek abone olabiliyorsunuz. Bu abonelik ile birlikte dilediğiniz yerde başta Formula 1 olmak üzere çeşitli spor müsabakalarını takip edebiliyorsunuz. Aylık planda 17,99 TL olan S Sport Plus hizmeti, yıllık olarak aldığınızda ise 159,99 TL olarak sunuluyor.

“Formula 1 Türkiye GP 2020 Yarışı Saat Kaçta, Nasıl Canlı İzlenir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir