OTO HABER

Formula 1 Türkiye GP 2020 Antrenman Turları Saat Kaçta, Nasıl Canlı İzlenir?

Formula 1 heyecanı, 13-15 Kasım tarihleri arasında Türkiye GP 2020 yarışı ile devam ediyor. Formula 1 otomobilleri, dokuz yılın ardından tekrar Intercity İstanbul Park pistinde yarışacak. F1 yarışlarını takip edenlerin yakından bileceği gibi, Pazar günkü yarıştan önce antrenman ve sıralama turları olmak üzere iki farklı seans olur. Antrenman turlarında araçlar pisti tanır ve sınırları öğrenir. Sıralama turlarında ise yarışın başlangıç gridi için en hızlı tur atılmaya çalışılır.

Intercity İstanbul Park yarış pistinde düzenlenecek olan “bu antrenman turları; saat kaçta, hangi kanalda, nasıl canlı izlenir?” sorusunun yanıtını bu yazımızda sizlere veriyor olacağız. Öncelikle antrenman turlarının üç farklı seferde gerçekleştiğini belirtelim. Bu seferlerden ilk ikisi Cuma günü (13 Kasım) düzenlenirken, sonuncusu ise sıralama turlarının da olduğu Cumartesi (14 Kasım) günü düzenlenecektir. 2020 Türkiye GP’nin tüm seanslarının saat bilgilendirmesi şu şekilde:

Tarih Seans Saat Kanal
13 Kasım, Cuma 1. antrenman 11:00 – 12:30 S Sport
13 Kasım, Cuma 2. antrenman 15:00 – 16:30 S Sport
14 Kasım, Cumartesi 3. antrenman 12:00 – 13:00 S Sport
14 Kasım, Cumartesi Sıralama 15:00 – 16:00 S Sport
15 Kasım, Pazar Yarış 13:10 S Sport

Formula 1 Türkiye GP 2020 Antrenman Turları Hangi Kanalda ve Nasıl İzlenir?

Türkiye’de Formula 1 yarışları, sıralama turları ve antrenman turları S Sport kanalı tarafından yayınlanıyor. Yayın haklarını elinde bulunduran spor kanalı, her yarışta ünlü spiker Serhan Acar ile karşımıza çıkıyor. Serhan Acar’ın heyecanlı anlatımı ile birlikte birçok platform aracılığıyla S Sport kanalı üzerinden bütün Formula 1 yarışlarını, sıralama turlarını ve antrenman turlarını izleyebiliyorsunuz.

13-15 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye GP yarışı da yine S Sport üzerinden izlenebiliyor. Bu kanal ücretli platformlarda yer alıyor ancak S Sport kanalı, Formula 1’in uzun yıllar sonra yeniden Türkiye’ye gelmesiyle birlikte bu haftaki bütün Türkiye GP yayınlarını şifresiz olarak yayınlama kararı aldı. D-Smart, Turkcell TV+, Tivibu, Kablo TV ve Vodafone TV aboneliğiniz varsa S Sport kanalını zaten sorunsuz izleyebiliyorsunuz. İlgili platformlarda S Sport kanalının sırası da aşağıdaki gibi:

  • D-Smart – 78. Kanal
  • Turkcell TV+ – 77. Kanal
  • Tivibu – 73. Kanal
  • Kablo TV – 240. Kanal
  • Vodafone TV – 11. Kanal

Bununla birlikte S Sport tarafından şifresiz olarak yayınlanacak antrenman turları, sıralama turları ve yarışı izlemek için uydu alıcınıza aşağıdaki değerleri girerek S Sport kanalını ekleyebilirsiniz. Bu haftaki Formula 1 seanslarının tamamı, bu frekans üzerinde yer alan S Sport kanalında şifresiz ve ücretsiz bir şekilde yayınlanacak. S Sport’u eklemeniz için girmeniz gereken uydu değerleri şu şekilde:

Turksat 4A
TP11 – Frekans 12188 MHz Polarizasyon: Vertical (Dikey)
DVB-S2 8PSK – Symbole Rate: 27500 ksym/s FEC: 5/6

“Formula 1 Türkiye GP 2020 Antrenman Turları Saat Kaçta, Nasıl Canlı İzlenir?” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir