TEKNOLOJİ

Samsung Galaxy A70 Modeli, One UI 2.5 Güncellemesi Alıyor

Son zamanlarda Samsung‘un Galaxy A50s modeli One UI 2.5 güncellemesini alan cihazlardan biriydi. Şimdi de Samsung Galaxy A70 modeli, bu güncellemeyi alıyor. Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, yeni arayüz güncellemesinin yanı sıra Kasım 2020 Android güvenlik yamalarını da cihaza gönderiyor. Bu sayede yeni özellikler ile birlikte akıllı telefon aynı zamanda daha güvenli bir hal de almış oluyor.

SamMobile aracılığıyla Tizenhelp tarafından bildirildiği üzere, Avrupa’daki Galaxy A70 cihazlarına Android 10 tabanlı One UI 2.5 güncellemesi gönderilmeye başlandı. Güncelleme ilk olarak Ukrayna’daki cihazlarda ortaya çıktı. Samsung, güncellemeyi bir anda yayınlamak yerine Avrupa’daki ülkelerde adım adım ve yavaş yavaş yayınlamayı tercih etmiş gözüküyor. Bu nedenle eğer bir Galaxy A70 kullanıcısı iseniz güncellemenin gelmesi için biraz beklemeniz gerekebilir.

One UI 2.5 güncellemesi ve Kasım 2020 güvenlik yaması, “A705FNXXU5CTK4” yazılım sürümü ile birlikte Galaxy A70 modellerine ulaşıyor. Güncellemenin toplam boyutu ise 1.421 MB olarak belirtilmektedir. Bu güncelleme; klavye, Wi-Fi ve bazı diğer konularda iyileştirme sunuyor. Aynı zamanda en son güvenlik yamasıyla birlikte cihazı daha güvenli hale getiriyor.

Her neyse, yeni güncelleme yatay modda bölünmüş klavye desteği, Samsung Klavye’de YouTube arama özelliği ekliyor gibi görünüyor. Ayrıca, kullanıcılar artık Her Zaman Açık Ekranda (AOD) Bitmoji etiketlerini kullanabilir. Kullanıcılar, mesajlar için 24 saate kadar her 30 dakikada bir SOS mesajı ve SOS aracılığıyla konum paylaşımı özelliğine de kavuşmuş oluyor.

Normal One UI 2.5 güncellemesinin yanı sıra Galaxy A70, yeni bir Wi-Fi ayar özelliklerine de sahip oluyor. Kullanıcılar artık yeni bir bağlantının kalitesini, Wi-Fi şifresi isteme özelliğini görebilir. Samsung, kısa süre önce orta sınıf Galaxy A ve bütçe dostu M serisi cihazlarını sırasıyla One UI 2.5 ve One UI Core 2.5 güncellemeleriyle güncellemeye başladı. Şimdi de bu güncellemeler diğer cihazlara adım adım geliyor.

Samsung Galaxy A70 Modeli İçin One UI 2.5 Güncellemesi Nasıl İndirilir?

Her durumda, bu sadece ufak bir yükseltme güncellemesidir. Sonunda Android 11 tabanlı daha büyük One UI 3.0’ı yakında uygun Galaxy modellerine ulaşacaktır. Ancak maalesef Galaxy A70, üç yıla kadar güncellemeleri almaya uygun olan A serisi cihazlar listesinde bulunmuyor. Yeni sunulan One UI 2.5 güncellemesinin gelip gelmediğine bakmak için Ayarlar -> Yazılım Güncellemeleri -> İndir ve Kur‘a giderek güncellemeyi denetleyebilirsiniz.

“Samsung Galaxy A70 Modeli, One UI 2.5 Güncellemesi Alıyor” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir