TEKNOLOJİ

Samsung Galaxy S21 4G Modeli, Bluetooth Sertifikası Aldı

Samsung, Galaxy S21 serisini Unpacked etkinliği ile birlikte tanıttı. 14 Ocak 2021 tarihinde düzenlenen bu etkinlikte toplamda üç akıllı telefon sergilendi. Galaxy S21, Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra olarak sıralanan bu modeller, birçok ülkede ön siparişe açılmış durumda. Bu modellerin hepsi 5G desteğine sahip bir şekilde geliyor ve bu nedenle fiyatları da bir miktar yüksek seviyede. Şimdi ise Samsung Galaxy S21 4G modeli, Bluetooth SIG’de ortaya çıktı.

Standart Galaxy S21 modelinin 5G desteğine sahip olmayan 4G’li versiyonu, Bluetooth sertifikasını aldı. Şirket henüz bu yeni model hakkında resmi bir açıklama yapmadı veya herhangi bir şey duyurmadı. Bu model, henüz 5G altyapısına sahip olmayan veya olsa bile etkili bir şekilde kullanılamayan ülkeler için ideal olacaktır. Çünkü fiyat konusunda 5G desteğine sahip olan modelden daha avantajlı olacak.

Bluetooth SIG kurumu üzerinden sertifika alan Galaxy S21’in 4G varyantı, SM-G990F ve SM-G990F_DS olmak üzere iki farklı model numarası ile listelendi. Bu durum, Güney Koreli teknoloji devinin 5G ağlarının olmadığı bölgelerde Galaxy S21’in bu sürümünü piyasaya sürebileceğini gösteriyor.

Ülkemizde 5G desteğine sahip olan modeller ön siparişe açılmış durumda. Türkiye’de 5G altyapısına sahip olmasak da bu modeller satışa sunuldu. İlerleyen yıllarda 5G altyapısına kavuşacağımız için şimdiden bu tarz cihazlara sahip olmak ileride avantaj sağlayabilir. 4G destekli varyantın da diğer modellerle birlikte ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz belli değil.

Şimdilik yalnızca Galaxy S21 modelinin 4G özel sürümünü gördük. İlerleyen süreçte belki de Galaxy S21+ ve Galaxy S21 Ultra modelleri için de 5G desteğine sahip olmayan varyantlar göreceğiz. Bu durumda her zaman olduğu gibi Teknobuk.com üzerinden yeni detayları sizlerle paylaşıyor olacağız.

“Samsung Galaxy S21 4G Modeli, Bluetooth Sertifikası Aldı” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir