OTO HABER

Uzaktan Kumandalı Tesla Cybertruck’ın Üretimi Ertelendi

Hot Wheels tarafından üretilecek olan uzaktan kumandalı Tesla Cybertruck’ın üretimi ileri bir tarihe ertelendi. Mattel, bu hafta proje hakkında e-postalar göndererek, potansiyel alıcıların siparişlerini bu şekilde yeniden onaylamaları gerekeceğini öne sürdü. Eğer daha önceden sipariş veren kişiler bu e-postaya yanıt vererek yeniden onaylamazlarsa siparişleri iptal edilecektir.

Hot Wheels Tesla Cybertruck R/C modeli ilk olarak 2020 yılının Şubat ayında ortaya çıktı. 2020 yılında üretime yönelik birçok ürün gibi bu ürünün de ertelenmesi şaşırtıcı olmamalı. Uzaktan kumandalı Cybertruck’ın yeni sevkiyat tarihi 1 Mayıs 2021 olarak belirlendi ve sipariş veren müşterilere duyuruldu.

1:10 ölçekte üretilecek olan Hot Wheels R/C Cybertruck modelini sipariş eden kişilerin, siparişlerini korumak için siparişlerini onaylamaları gerekecek. Potansiyel bir alıcı 1 Mayıs 2021’den önce siparişini onaylamazsa siparişi iptal edilecektir. Mattel, gönderdiği e-postada “Bu ürünün sevkiyatlarının, gittikçe tahmin edilemez hale gelen bu yılda beklenmedik zorluklar nedeniyle ertelendiğini bildirmekten üzgünüz.” ifadelerini kullandı.

Bu e-posta özellikle kamyonun 1:10 versiyonunu hedefliyordu. Bu ölçekteki uzaktan kumandalı modelin fiyatı ise 400 dolar olarak belirlenmiştir. Kamyonun bu versiyonunda, sevk tarihini geciktiren ve kamyonun aküsünün teknik özelliklerini değiştiren bazı “üretim zorlukları” vardı. Mattel’e göre, yeni pil 9.6v @ 3Ah LiFePO4 modelidir ve “bir saatlik şarj süresi ve 30 dakikalık çalışma süresi” vardır.

Mattel tarafından bu değişikliğin uzaktan kumandalı kamyonun genel performansını etkilemeyeceği belirtildi. Tesla’nın kendisi de bu oyuncağın gerçek versiyonu üzerindeki üretim çalışmalarına odaklanıyor. Şirket, 2021 yılının sonlarına doğru bu modelin üretimine başlamayı ve teslimatları gerçekleştirmeyi planlıyor.

“Uzaktan Kumandalı Tesla Cybertruck’ın Üretimi Ertelendi” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir