OTO HABER

Volkswagen Grubu, Lamborghini ve Ducati’yi Satmayacak

Volkswagen Grubu, Lamborghini, Ducati ve Bugatti gibi çok sayıda tanınmış markaya sahip. Bir süredir Volkswagen bu markalardan bazılarını satmayı düşünüyordu ancak bu durum, yeni raporlara göre en azından iki tanesi için gerçekleşmeyecek. İtalyan motosiklet üreticisi Ducati ve İtalyan süper otomobil üreticisi Lamborghini’nin Volkswagen Grubu’nda kalacağı doğrulandı.

Bugatti’nin geleceği şu anda bilinmiyor. Volkswagen Grubu da Bentley’in Audi’nin kontrolüne alınacağını doğruladı. Bentley ve Audi, gelecekte elektrikli araç teknolojisini paylaşacak. Audi, çoğu ana akım otomobil üreticisi gibi, gelecek için elektrifikasyon konusunda büyük bahis oynuyor.

Elektrifikasyon, hem performans arabalarında hem de lüks araçlarda yolunu bulacak. Bentley, hiper lüks araçların en büyük isimlerinden biridir ve alıcıları elektrifikasyonu takdir edeceklerdir. Volkswagen’in planlarının ayrıntıları, otomobil üreticisinin denetim kurulundan Pazartesi günü yapılan bir açıklamayla geldi. Plan, Volkswagen Grubu CEO’su Herbert Diess’ten gelse de, planı uygulamak için denetim kurulunun desteğine ihtiyacı vardı.

Rapor, yönetim kurulu üyelerinin Diess tarafından belirlenen stratejiye destek vermek için oybirliğiyle oy kullandığını gösteriyor. Yönetim kurulunun özellikle şirketin elektrifikasyon ve dijitalleşme yönündeki hareketini desteklediği bildiriliyor. Toplantıdan çıkan diğer detaylar arasında, Diess’in istediği CFO adayı için denetim kurulunun onayının alınması yer alıyor.

VW, önümüzdeki iki yıl içinde genel giderleri yüzde beş ve tedarik maliyetlerini yüzde yedi azaltma sözü verdi. Bugatti için olası bir kadere gelince, geçmiş raporlar Volkswagen’in bir satın alma için elektrikli otomobil üreticisi Rimac ile görüşmekte olduğunu gösterdi. Bentley ile sonuçlanabilecek Audi elektrikli teknolojisine gelince, raporlar şu anda A8’in halefi üzerinde çalışan Artemis teknoloji projesinin Bentley için tamamen elektrikli bir otomobil ile sonuçlanabileceğini gösteriyor.

“Volkswagen Grubu, Lamborghini ve Ducati’yi Satmayacak” başlıklı haber ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir